Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai pietiks naudas apgaismojumam?

Redakcija

Autors • 15.01.2009.

Vai pietiks naudas apgaismojumam?
Burtu lielums

Šādu jautājumu – vai Madonas pilsētas pašvaldībai pietiks naudas, apgaismojot visu nakti ar tik daudzām jaudīgām spuldzēm Rūpniecības ielas veloceliņu un sporta bāzi „Smeceres silā" – uzdod viens no madoniešiem, kas ar laikrakstā „Stars" aktualizētajām tēmām iepazīstas internetā pieejamajā mājas lapā www.estars.lv.

Pilnībā atbildi uz šo jautājumu mēs gan varēsim sniegt tikai pēc tam, kad tiks apstiprināts Madonas pilsētas pašvaldības budžets. Tas jāizdara līdz februāra beigām, bet jau tagad ir pamats uzskatīt, ka, neraugoties uz saspringto ekonomisko situāciju valstī, to, ka pašvaldības budžets salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu tiks samazināts par 15 procentiem, apgaismojums Madonas pilsētā paliks iepriekšējā līmenī un, iespējams, pat uzlabosies, jo, kā sarunā „Staram" atzīmēja Madonas pilsētas domes attīstības nodaļas vadītāja vietnieks Aldonis Rībenieks, stāvoklis vēl nav tik kritisks, lai Madonā tiktu izslēgts apgaismojums nakts stundās.
Madonas pilsētas domes attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs pagājušā gada nogalē, raksturojot ielu asfaltēšanas darbus, ieskicēja arī paveikto attiecībā uz apgaismojumu.

– 2008. gadā Madonas pilsētā daudz tika paveikts apgaismojuma uzlabošanā. Tā atjaunošanā pēdējos gados tiek ieguldīti lieli līdzekļi. Madonieši pie tā ir jau pieraduši un varbūt tam pat nepievērš īpašu uzmanību, bet, pastaigājot pa Madonu, iespējams pārliecināties, ka pilsēta ar katru gadu paliek gaišāka un vecais apgaismojums pakāpeniski tiek nomainīts ar jaunu. Tas skaidrojams gan ar ielu rekonstrukcijas programmu, kad, atjaunojot segumu un trotuārus, tiek sakārtots arī apgaismojums, gan ar gaisa vada līniju likvidēšanu, – uzsvēra Nauris Volkovs.

Protams, ielu seguma, trotuāru un apgaismojuma atjaunošanu šogad, tāpat kā citus gadus, lielā mērā noteiks Autoceļu (ielu) fondā pieejamie līdzekļi, bet, spriežot pēc autobraucēju skaita, kas īpaši mazāks nepaliek, finansējumam būtiski samazināties nevajadzētu, jo degviela tiek pirkta, akcīzes nodoklis tiek maksāts – tātad Autoceļu (ielu) fonda līdzekļu tomēr vajadzētu pietikt vismaz daļējai ieceru īstenošanai.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px