Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vai būs autobusu pietura?

Redakcija

Autors • 28.03.2008.

Burtu lielums

Madonietes Ita Raudive un Valentīna Bērziņa iekļuvušas sarežģītos meklējumos, vēloties, lai Madonā, Rīgas ielā, būtu starppilsētu autobusu pietura (braucot Pļaviņu virzienā), tāpat, kā tas ir Cesvaines un Kusas virzienā.

Lūk, šī vēstule: „Ikvienam sabiedriskā transporta lietotājam ir labi zināms, ka pasažieru iekāpšana un izkāpšana tālsatiksmes autobusos iespējama tikai pilsētas autoostā vai vietās, kur uzstādītas ceļa zīmes, kas norāda autobusa pieturas vietu. Šī tēma Rīgas ielas gala iedzīvotājiem Madonā ir ļoti sāpīga, jo, piemēram, braucot uz Rīgu caur Pļaviņām, ir jāmēro vairāk nekā 1 km garš ceļa posms līdz Madonas autoostai, lai pēc tam, nu jau braucot autobusā, pa to pašu ceļu atpakaļ turpinātu ceļu uz izvēlēto galamērķi. Tāpat arī ceļš uz Jaunlazdonu no Rīgas ielas būtu īsāks, arī Madonas pilsētas kapi atrodas, uzreiz iebraucot pilsētā, un, lai uz tiem nokļūtu, cilvēkiem nereti ir jābrauc līdz autoostai un tad jāmēro ceļš atpakaļ.

Nevienam nav noslēpums, ka uz kapiem pārsvarā iet vecāka gadagājuma cilvēki un tieši šī iemesla dēļ, ka nav uzstādīta oficiāla pieturas vieta, cilvēki neapmeklē kapusvētkus, jo baidās, ka būs jāmēro garais ceļa gabals no pilsētas centra. Rodas jautājums, kādēļ, piemēram, Raiņa ielā ir vairākas autobusa pieturas vietas, kur pasažieriem ir iespēja gaidīt ikvienu tālsatiksmes autobusu, zinot, ka viņi tiks uzņemti autobusā, arī, braucot uz Cesvaines pusi, ir uzstādīta autobusa pietura, tāpat arī ikviens pasažieris var rēķināties ar iekāpšanu un izkāpšanu pieturā pie Madonas slimnīcas, bet kā ir ar Rīgas ielu?

Devāmies uz SIA „Madonas ceļu būves SIA", lai lūgtu uzstādīt attiecīgu ceļa zīmi, kas ļautu autobusu šoferiem apstāties, lai uzņemtu vai izlaistu pasažierus, taču tur paskaidroja, ka viņi nav atbildīgi par šādu ceļa zīmju uzstādīšanu. Tālāk devāmies uz VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs" Madonas ceļu rajonu. Tur mūsu problēmai rada pavisam vieglu risinājumu – jāraksta iesniegums Madonas domei, kur šī lieta tiks izskatīta, pieņemts lēmums un sniegta atbilde.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.03.2008.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px