„Mēs, apakšā parakstījušies, apliecinām, ka esam "PAR" Madonas rajona pašvaldības SIA „Madonas slimnīca" saglabāšanu ilgtermiņā Vidzemes plānošanas reģionā kā lokālo daudzprofilu slimnīcu, kas nodrošina neatliekamo palīdzību, ķirurģijas un traumatoloģijas, dzemdību, ginekoloģijas, terapijas, infekciju, neiroloģijas un pediatrijas ārstniecības pakalpojumus visu diennakti."
Augstāk minētais teksts ir likts ievadā katrai no lapām, kurās parakstīties tiek aicināts ikviens iedzīvotājs, kam nav vienaldzīgs Madonas slimnīcas liktenis. Madonas pašvaldības galvenā speciāliste veselības aprūpes jautājumos Gunta Andžāne, kas organizē ar parakstu vākšanu saistītās aktivitātes, atzina, ka pagaidām par slimnīcas reorganizāciju vai slēgšanu konkrēti Veselības ministrijā runāts netiek, taču publiskajā telpā izskanējusī informācija par 10 slimnīcu saglabāšanu valstī, kā arī citas pazīmes liecina, ka lokālo slimnīcu pastāvēšana ir zem lielas jautājuma zīmes, tāpēc šāds „profilaktisks" pasākums – parakstu vākšana – bija nepieciešams.
– Parakstu lapas ir izsūtītas uz visām bijušā rajona pašvaldībām. Parakstīties var pie ģimenes ārstiem, skolās, bērnudārzos, sociālajās nodaļās utt. Tiek plānots lapas atstāt arī veikalos, pasta nodaļās, kafejnīcās, visur, kur vien tās ļaus izvietot. Iedzīvotājiem jāatceras, ka parakstīties var tikai vienreiz, pretējā gadījumā parakstus anulēs. Parakstus ar pavadvēstuli plānojam nosūtīt trīs adresātiem: Valsts prezidenta kancelejai, Ministru prezidentam un Veselības ministrijai, – par parakstu vākšanas aktivitātēm informēja Gunta Andžāne.
Iedzīvotāju parakstu vākšana par Madonas slimnīcas saglabāšanu noslēgsies 31. jūlijā.
Autors: EGILS KAZKEVIČS