Ugunsgrēkā pagājušās svētdienas vakarā Madonā, Saules ielā 54, nodega divas ēkas. Tagad šajā vietā var redzēt kādreiz sastiprinātos akmens bluķus un nomelnējušus koku nodeguļus.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas brigādes komandiera vietnieks Arvis Jakovičs pagaidām atturas skaidrot ugunsgrēka cēloņus. Iespējams, ka varētu būt vainojami bojājumi elektropārvades sistēmā. Bet varbūt tomēr notikusi tīša aizdedzināšana. To droši vien speciālisti noskaidros.
Madonas brigādes ugunsdzēsēji nekavējoties sāka enerģiski rīkoties. Divas ēkas nodega, bet viņiem izdevās glābt dzīvojamo māju, kas atrodas turpat dažu metru attālumā, un arī otru ēku – tā arī bija ugunsgrēka tuvumā – tur jau jumtā parādījās pirmās uguns liesmas. Ja ne Madonas ugunsdzēsēju operatīvā rīcība, nelaime varētu būt vēl lielāka. Tuvumā atrodas SIA "Aizezere" automašīnu stāvlaukums, kur sabira degošās ēkas šīfera jumta plīstošās lauskas.
– Mani tūdaļ informēja par ugunsgrēku, kas izcēlās firmas tuvumā. Es nekavējoties ierados notikuma vietā un piedalījos nelaimes likvidēšanā. Varu apliecināt, ka ugunsdzēsēji strādāja veiksmīgi un ātri ierobežoja ugunsgrēka tālāku izplatīšanos, – pastāstīja SIA "Aizezere" īpašnieks Roberts Griboniks.
Madonas rajona policijas pārvaldes vecākā speciāliste Ingrīda Makare informēja, ka patlaban kārtības policijas biroja otrās nodaļas pirmā iecirkņa darbinieki noskaidro visus degšanas apstākļus. Vakar vēl nebija uzsākts kriminālprocess sakarā ar ugunsgrēku Madonā, Saules ielā.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
AGNESES LIEPIŅAS foto