„Stars" jau informēja, ka pagājušajā nedēļā Madonu, lai iepazītos ar Iekšlietu ministrijai pakļauto dienestu vietējo iestāžu darbu, apmeklēja iekšlietu ministrs Mareks Segliņš.
Viens no apmeklējuma objektiem bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas brigāde un telpas, kurās tā izvietojusies.
– Ugunsdzēsēju depo ir tie, kam valsts ir parādā vislielāko naudu. Ar ļoti retiem izņēmumiem tie visi ir ļoti nolaistā stāvoklī, taču jāsaka, ka VUGD ir dienests, kurš valstij izmaksā visdārgāk. Viena ugunsdzēsības mašīna izmaksā tikpat, cik 15 jaunas policijas mašīnas, un pat dārgāk.
Šogad mēs iepērkam 71 jaunu ugunsdzēsības mašīnu, un to izmaksas ir vairāki desmiti miljoni latu, – informēja iekšlietu ministrs Mareks Segliņš.
Protams, uz jauno ugunsdzēsības transportu pamatotas cerības ir arī VUGD Madonas brigādei, taču, diemžēl, pašlaik mašīnas saņemšanu kavē tas, ka mašīnu nav, kur novietot. Madonas ugunsdzēsēju depo ēku nav iespējams pielāgot jaunajām ugunsdzēsības mašīnām, kas ir krietni augstākas par vecajām ZIL markas mašīnām.
– Šī lieta mums ir jāatrisina, un ceru, ka arī pašvaldība palīdzēs. Problēmu mēs esam identificējuši – nav sarežģīti mašīnu atgādāt, ir problēma, kur to likt. Pirmās mašīnas uz Latviju attransportēs jau šomēnes. Jautājums par mašīnas novietošanu būtu jāatrisina gada laikā, – norādīja ministrs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.10.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto