Kā solīts, Madonas kinoteātris „Vidzeme" līdz ar septembra iestāšanos būs atdzimis jaunā kvalitātē, jo ir noslēdzies projekts par mūsdienām atbilstīgas kinoteātru filmu iekārtas uzstādīšanu. Tādējādi iedzīvotājiem turpmāk jaunākie kases grāvēji un arī pašmāju kino būs skatāms bez ierastajiem traucējumiem, pārrāvumiem un skaņas defektiem. Turklāt nu Madonā būs iespēja demonstrēt filmas arī 3D formātā.
Iepriekš jau tikām informējuši, ka līdz ar 2013. gadu Holivudas filmu studijas filmas vairs neizlaiž uz tradicionālās kinolentes, bet gan digitālā formātā. Lielajiem Rīgas kinoteātriem šāds formāts problēmas nesagādā, turpretī mazākie reģionu kinoteātri, tai skaitā „Vidzeme", joprojām iztika ar novecojušu tehniku. Likumsakarīgi, Madonas novada pašvaldībai bija jālemj, kā savu uzņēmumu modernizēt atbilstīgi mūslaiku tehniskajām prasībām. Tā tika pieņemts lēmums piedalīties nodibinājuma „Madonas novada fonds" izsludinātajā projektu konkursā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam pasākuma aktivitātē „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" ar projekta pieteikumu „Kino aparatūras iegāde Madonas novada kinoteātrim „Vidzeme"".
Jāuzsver, ka apkārtējos novados nav sava kinoteātra, tāpēc vēl jo būtiskāk bijis modernizēt „Vidzemes" aprīkojumu. Kā novērots, filmas skatīties ļaudis brauc gan no Madonas reģiona novadiem – Ērgļiem, Lubānas, Varakļāniem, Cesvaines -, gan Vecpiebalgas u. c.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.08.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto