Šā gada 14. februārī starp a/s „Madonas ūdens" un plaša profila celtniecības uzņēmumu pilnsabiedrību „A. A. & Būvkompānijas" tika noslēgts līgums „Ūdensvada un kanalizācijas tīklu atjaunošana un paplašināšana Madonā", kas ir līdz šim vērienīgākais līgums mūsu pilsētā. Ar šo līgumu saistītās aktivitātes pēdējos trijos mēnešos būs pamanījis katrs madonietis vai pilsētas viesis.
Visa projekta nosaukums ir „Madonas ūdenssaimniecības attīstība, II kārta".
– Kopumā projekts sastāv no sešiem līgumiem. Pirmais līgums attiecas uz tīklu būvniecību, paplašināšanu un atjaunošanu, kopumā paredzēts izbūvēt 29,06 km kanalizācijas un 19,79 km ūdensvada tīklu. Tā summa ir Ls 6 724 041 (bez PVN). Otrs līgums ir noslēgts ar sabiedrību „Madonas būve & Hidroteh", tas paredz Madonas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukciju, kas ir nepieciešama saistībā ar ES direktīvu ieviešanu, jo, paplašinot tīklus, mēs pārsniedzam 10 000 apkalpojamo iedzīvotāju, un šādā gadījumā ir jāveic notekūdeņu attīrīšana no fosfora un slāpekļa. Šī līguma izmaksas ir Ls 3 154 547 (bez PVN). Vēl ir arī būvuzraudzības līgums, kas ir kopējs abiem būvniecības līgumiem (Ls 350 000).
Līgums ir noslēgts arī par kombinētās hidrodinamiskās automašīnas iegādi. Tās izmaksas ir 242 500 latu. Mašīna būs paredzēta kanalizācijas tīklu tīrīšanai, skalošanai, aizsērējumu novēršanai. Atlikušie divi līgumi ir noslēgti par autoruzraudzību un finanšu-ekonomiskās analīzes aktualizāciju. Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 10,5 miljoni latu, neskaitot PVN. Gandrīz 90% no šīm izmaksām veido Kohēzijas fonda līdzekļi un valsts investīcijas, pārējo veido pašvaldības un uzņēmuma līdzfinansējums, – par projekta finansiālo pusi pastāstīja a/s „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.09.2008.
Autors:EGILS KAZAKEVIČS
Foto no „A. A. & Būvkompānijas" arhīva