Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Tumsā neieslīgs arī naktīs

Redakcija

Autors • 01.04.2009.

Tumsā neieslīgs arī naktīs
Burtu lielums

Madonas pilsētas domes kārtējā sēdē, izskatot jautājumu par ielu apgaismojuma darba režīmu, deputāti vienojās, ka tas nemainīsies un Madona arī vēlajās nakts stundās būs tikpat gaiša kā iepriekšējos gados.

Divi Madonas pilsētas domes deputāti – Indulis Zvirgzdiņš un Uldis Lielvalodis – bija iesnieguši priekšlikumu pašvaldības budžeta ekonomijas nolūkā samazināt ielu apgaismojumu nakts stundās. Gadā ielu apgaismojums Madonas pilsētā izmaksā 23 tūkstošus latu.

Izvērtējot tehniskās iespējas daļēji izslēgt apgaismes punktus, domes īpašuma uzturēšanas nodaļa piedāvāja deputātiem apsvērt iespēju Rūpniecības ielā no Gaujas ielas līdz Augu ielai, Raiņa ielā, Kalna ielā, Ausekļa ielā nakts laikā no pulksten 23 līdz 4.30 izslēgt katru otro un trešo spuldzi jeb izgaismotu atstāt katru ceturto apgaismes punktu (viena fāze ieslēgta, divas izslēgtas vai arī otrādi – divas fāzes ieslēgtas, viena izslēgta), kā arī šādu darba izpildes iespēju paredzēt rekonstruējamās vai no jauna izbūvējamās ielu apgaismojuma līnijās.

– Ir sācies pavasaris. Šajā pārejas periodā no tumsas uz gaismu, domāju, nav pats labākais veikt šādus eksperimentus. Nakts stundās vēl ir tumšs, varbūt vēlāk, garajos vasaras vakaros, būtu lietderīgi samazināt ielu apgaismojumu, bet arī tad diez vai mums izdosies ietaupīt lielus līdzekļus, – atzīmēja Madonas pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters.

– Tas ļautu ieekonomēt aptuveni Ls 1400 gadā jeb 4 latus diennaktī. Madonas pilsētai tas nav sevišķi daudz, turklāt jāņem vērā, ka ielu apgaismojuma izmaksas tiek segtas no autoceļu (ielu) fonda līdzekļiem, līdz ar to ieekonomētos līdzekļus drīkst izmantot tikai ar ielu sakārtošanu un atjaunošanu saistīto darbu veikšanai un tos nevar pārgrupēt citu jomu finansēšanai, – skaidroja Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks, uzsverot, ka nakts stundās tiek piemērots zemāks elektroenerģijas tarifs.

Arī deputāts Andris Sakne atzina, ka 4 lati nav liela summa un arī iedzīvotāji to neuztveršot kā „šiku dzīvošanu" vai līdzekļu nelietderīgu izmantošanu, jo tas tomēr skar ielu apgaismojumu, kas pieejams ir pašiem iedzīvotājiem.

Deputāts Ivars Pudāns atzīmēja, ka, samazinot ielu apgaismojumu nakts stundās, var tikt radīti labvēlīgi apstākļi noziedzības pieaugumam pilsētā. Pret iecerēto apgaismojuma punktu daļēju izslēgšanu iebilda arī Madonas pilsētas pašvaldības vadītāja vietnieks Valentīns Rakstiņš.

– Tad jau būtu jāpārstāj izgaismot un jāatstāj ar vienu ieslēgtu lampiņu arī skolas un citas izglītības iestādes. Negrausim to, kas mums ir izdevies un par ko paldies saka daudzi pilsētas iedzīvotāji. Piemēram, izgaismoto apvedceļu izmanto daudzi madonieši, dodoties arī uz lielveikaliem, neraugoties uz to, ka, lai turp nokļūtu, tas nav īsākais ceļš, toties tas ir kvalitatīvs, – teica Valentīns Rakstiņš.

Arī Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters jau gada sākumā pauda pārliecību, ka, neraugoties uz ekonomisko krīzi valstī, ielu apgaismojumam vajadzētu būt pēdējam, no kā atteikties.

Deputāti ar balsu vairākumu (trīs deputāti – I. Zvirgzdiņš, G. Riekstiņš, U. Lielvalodis – balsoja „par") noraidīja sagatavoto lēmuma projektu samazināt ielu apgaismojumu nakts stundās.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px