Sestdien, 12. decembrī, turpinot rudenī aizsākto tradīciju, Saieta laukumā atkal tiek rīkots lielais tirgus, turklāt pirmoreiz tas pilsētas centrālajā laukumā notiks Ziemassvētku noskaņās – pie jau iedegtas Madonas novada galvenās Ziemassvētku egles.
Pašvaldības tirgus organizatore Nadežda Seļma informē, ka sestdien gaidāms plašs tirgus, jo tirgotāji izrādot lielu interesi. Jācer, ka arī iedzīvotājiem būs tikpat liela interese un šoreiz tirgu apmeklēs daudz vairāk pircēju, nekā iepriekšējā reizē novembrī, kad nepietiekami plašas informācijas vai kāda cita iemesla dēļ tirgus bija samērā maz apmeklēts, kaut gan tika piedāvāts plašs preču sortiments.
– Arī šosestdien tirgū tiks piedāvātas preces dažādām gaumēm. Būs gan adījumi, gan tamborējumi, gan dažādi amatnieku izstrādājumi, varēs nopirkt gan zemnieku saimniecībās un piemājas saimniecībās izaudzēto un saražoto, gan zivju un gaļas produkciju, gan arī apģērbus, ziemas apavus un citas ikdienā nepieciešamas lietas. Cerams, ka pietiekami plašā izvēlē būs arī piparkūkas un citi, tikai Ziemassvētkiem piedienīgi našķi, – uzsver Nadežda Seļma, uz lielo Ziemassvētku tirgu Madonā, Saieta laukumā, aicinot gan tirgotājus, gan pircējus no visiem novadiem un, protams, Madonas pilsētas.
Vaicāta, vai Madonas novada pašvaldība gadatirgus organizēs arī 2010. gadā, Nadežda Seļma atbild apstiprinoši.
– Šī tradīcija tiks turpināta un gadatirgi rīkoti arī nākamgad. Vienīgi, iespējams, tirgus nenotiks janvārī un februārī, jo tie tirdzniecībā pēc Ziemassvētku un Jaungada lielās iepirkšanās parasti ir tā saucamie tukšie mēneši. Turklāt atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem gadatirgus drīkst rīkot tikai astoņas reizes gadā, – skaidro Nadežda Seļma.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA