Šodien, 6. martā, pulksten 17 Madonas rajona padomes mazajā zālē Saieta laukumā 1, otrajā stāvā, notiks sanāksme, uz ko tiek aicināti Martas Riekstas ielas iedzīvotāji, lai vēlreiz diskutētu par ielas nosaukuma maiņu un nonāktu pie kopīga viedokļa pieņemšanas, atgādina Madonas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa.
– Jautājums par mūsu pilsētas vienas no mazākajām ieliņām nosaukumu, kā zināms, ir radījis ažiotāžu daļā sabiedrības. Virkne ielu tika pārdēvētas vai ir atguvušas vēsturiskos nosaukumus jau deviņdesmito gadu sākumā, balstoties uz īpaši šim nolūkam izveidotas komisijas lēmumiem. Taču vairāk nekā pēc desmit gadu ilga laika posma ir aktualizēts jautājums par Martas Riekstas vārdā nosauktās ielas pārdēvēšanu. Madonas pilsētas dome uzskata, ka nevar pieņemt galīgo lēmumu, nekonsultējoties ar madoniešiem, kas dzīvo šajā ielā.
Situācija ir jāizskata vispusīgi, atliekot malā emocijas un politiskās ambīcijas, panākot atrisinājumu korektā veidā. Anketējot iedzīvotājus, tika noskaidrota viņu noraidošā attieksme pret ielas pārdēvēšanu, taču, neraugoties uz to, publiskajā telpā parādās atklātas vēstules domes priekšsēdētājam, deputātiem par nepieciešamību mainīt šo nosaukumu. Lai pieņemtu izsvērtu lēmumu, Madonas pilsētas dome aicina iedzīvotājus atnākt uz sanāksmi un izteikt savus argumentus, – uzsver Dzintra Stradiņa.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA