Izdzirdot vienā teikumā vārdus „Saulīte" un „rekonstrukcija", gan pirmsskolas izglītības iestādē, gan novada pašvaldības administrācijā rodas ļoti daudz nepatīkamu asociāciju. Jau trīs gadus PII ilgst divi projekti – „PII „Saulīte" rekonstrukcija" un „ PII „Priedīte" un „Saulīte" rekonstrukcija", kuru īstenošanas beigas pēc vairākkārtējiem pagarinājumiem pienāks nākamā gada rudenī.
Šā gada janvārī būvuzņēmējs SIA „CB", ar kuru tika noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu, pārtrauca pildīt līguma saistības, tādēļ Madonas novada pašvaldības dome aprīlī ar uzņēmumu lauza līgumu. Jūnija sākumā tika izsludināts atkārtots iepirkums, uz to pieteicās viens pretendents ar, pēc deputātu domām, nesamērīgi augstu piedāvājumu – Ls 1,820 203. Tā kā piedāvātā summa būtiski pārsniedza projektam atvēlēto finansējumu un projektu sadārdzinātu par nepilniem Ls 900 000, dome jūlija sēdē nolēma līgumu ar konkrēto pretendentu neslēgt, bet tā vietā pārskatīt tehnisko projektu un izsludināt atkārtotu iepirkuma procedūru.
Pretendentu netrūkst
Pretendenti varēja pieteikties līdz 11. oktobrim, un atšķirībā no iepriekšējā iepirkuma uz šo jau tika saņemti desmit pieteikumu. 23. oktobrī pašvaldības iepirkumu komisija no pretendentu loka par piemērotāko izvēlējās SIA „Vidzemes energoceltnieks", kuras piedāvājums – Ls 1 216 532 – bija pats lētākais (dārgākais piedāvājums bija pusotra miljona latu).
Neraugoties uz to, pašvaldībai, apkopojot visu abos projektos pieejamo finansējumu, „Saulītes" rekonstrukcijai pietrūkst Ls 143 463. Lai gūtu papildu finansējumu, dome 31. oktobrī notikušajā sēdē nolēma lūgt Pašvaldību aizņēmuma un galvojuma kontroles un pārraudzības padomi atbalstīt aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē par minēto summu, kā arī lūgt Valsts reģionālās attīstības aģentūru saskaņot projekta sadārdzinājuma iekļaušanu projekta kopējās izmaksās kā neattiecināmās izmaksas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.11.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto