Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Talkas dienā iestāda priedes

Redakcija

Autors • 30.04.2011.

Talkas dienā iestāda priedes
Burtu lielums

Šodien vairāk nekā 1300 sakopšanas vietās visā Latvijā notiek Lielā talka.

Kā informē Lielās talkas mediju koordinatore, aģentūras „Eko Media" projektu direktore Indra Soika, talku vietu reģistrācija noslēdzās 27. aprīlī pulksten 24. Taču, ja kāds nepaspēja sevi pieteikt kā talkas rīkotājs un nozīmēt teritoriju, ko šodien kopīgiem spēkiem vajag sakopt, var droši pievienoties citiem talciniekiem, kuri strādās jebkurā no www.talkas.lv reģistrētajām vietām, vai arī pats izvēlēties konkrētu teritoriju, ko nepieciešams sakopt.

Reģistrētajās talkas norises vietās pie atbildīgās personas varēs saņemt atkritumu maisus, kuros salikt savāktās plastmasas pudeles, tetrapakas, konfekšu papīrus un citus sadzīves atkritumus. Madonas pilsētā, kur pavasara sakopšanas talka notika jau vakar, Lielās talkas atbalstītāji, kas piedalīties talkā ir nolēmuši tieši šodien, dzeltenos atkritumu maisus var saņemt Madonas novada pašvaldības administratīvajā ēkā Saieta laukumā 1 pie apsardzes darbiniekiem, informē Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.

Tādu Madonas pilsētā gan nebūs pārāk daudz. Redakcijai ir zināms, ka viena entuziaste, tāpat kā iepriekšējos gados, čakli savāks izmētātos atkritumus atpūtas vietā pie Rāceņu ezera. Arī vairāku daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, atbalstot Lielās talkas ieceri padarīt Latviju par tīru un sakoptu valsti, nolēmuši sestdien izbrīvēt vismaz dažas stundas, sakopjot savas mājas apkārtni. Arī tirdzniecības centra „Rimi" kolektīvs sestdien piedalīsies Lielajā talkā Madonas pilsētā un sakops lielveikalam piegulošo teritoriju.

Tomēr lielākā daļa iestāžu un uzņēmumu darbinieku, tāpat iedzīvotāji, kā iepriekš bija arī plānots, strādāja jau piektdien – Madonas pilsētas estrādē un Parka kalnā, kur tika iestādītas arī priedes. Salīdzinoši nelielā talcinieku skaita dēļ teritorijas sakopšana izpalika Laulības graviņā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz labvēlīga talciniekiem bija arī dabas māte, kas dāvāja siltu un saulainu laiku.

Parka kalnā sastapām Madonas muzeja darbiniekus, te strādāja arī Madonas novada bibliotēkas kolektīvs – kopskaitā ap 20 cilvēku.

– Parka kalnā šogad strādājam pirmoreiz. Šo objektu izvēlējāmies tāpēc, ka ļoti daudzi uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, izstāžu zālēm dodas tieši pa šo ceļu. Turklāt Parka kalns, manuprāt, ir viena no skaistākajām vietām Madonā.
Pagājušajā gadā mežsaimnieku konferences dienā šajā birzītē iestādījām trīs bērzus. Mēs vēlamies, lai šo vietu vispār vairāk izmantotu, un to sakopt uzskatām par savu pienākumu, – uzsvēra Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Līvija Zepa.

Savukārt Madonas estrādes sakopšanā piedalījās Madonas pensionāru biedrības pārstāvji, kā arī citi pilsētas iedzīvotāji, bet vētrā nolauzto koku celmus izcēla un aizveda SIA „Madonas ceļu būves SIA" strādnieki. Ap pulksten 10 tika izcelts pirmais celms, bet, kā apgalvoja paši celmlauži, viņu plānos talkas dienā ietilpst visu celmu izcelšana Madonas estrādē.

Dažviet visai liela rosība valdīja arī pašvaldības iestāžu teritoriju sakopšanā un labiekārtošanā.

– Mūsu iecere gan bija, ka pašvaldību iestādēm savas teritorijas ir jāsakopj līdz talkas dienai, lai 29. aprīlī varētu piedalīties pilsētas koplietošanas teritorijas sakopšanā. Pēc aptuvenām aplēsēm, sakopšanas talkā piedalās ap 50 iedzīvotāju vai varbūt nedaudz vairāk jeb, kā secinājis Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, pavasara sakopšanas talkā ar katru gadu Madonas pilsētā piedalās aizvien mazāk cilvēku, – vakarrīt atzina Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce. – Madonas estrādē tiks izcelti un aizvesti ne tikai koku celmi, bet arī aizlauztie telefona stabi. Ap pusdienlaiku stādīsim priedes Parka kalnā, arī Madonas estrādē un citviet pilsētā šopavasar tiks atjaunoti stādījumi, ne tikai stādot kokus, bet arī izveidojot jaunas dobes. Tā kā Madonas estrādē ir daudz priežu, ir doma izveidot tur skaistu un smaržīgu rododendru dobi, kas uzziedētu jau agrā pavasarī. Te plānojam iestādīt arī trīs lapegles – skaisto šķirni ‘Diāna' ar kruzuļotiem galiem. No vienas puses, esam par to, lai vētrā izgāzto koku vietā tiktu iestādīti jauni, bet – no otras -, tos izvēloties, uzmanību tomēr pievērsīsim arī dendroloģiski skais­tākiem kokiem. Katrā ziņā šogad pēc pagājušā gada postošās vētras koki ir jāstāda.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

ŌĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px