Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Svin valsts 90 gadu jubileju

Redakcija

Autors • 20.11.2008.

Svin valsts 90 gadu jubileju
Burtu lielums

Pagājusī nedēļa un šīs nedēļas sākums Latvijā tika aizvadīts valsts svētku gaisotnē. Visos novados cilvēki atzīmēja Latvijas Republikas dibināšanas 90. gadadienu, un šim zīmīgajam notikumam par godu 16. novembrī svinīgs svētku pasākums tika rīkots arī Madonas kultūras namā.

Kā jau ierasts, svētku uzrunu koncerta ievadā teica Madonas rajona padomes un Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

– Katru gadu šajā laikā mani pārņem pacilājošs satraukums. Parasti uzrunās tiek piesaukti panākumi un sasniegumi, taču šogad es vēlos pateikt pašu svarīgāko lietu, un tā ir šāda – mēs esam ļoti laimīgi un bagāti, kā arī varam justies gandarīti par to, ka mums ir neatkarīga Latvijas valsts. Mēs dzīvojam valstī, par kuru mūsu senči bija sapņojuši gadsimtiem ilgi. Ja paraugāmies pasaules kartē, redzam, ka vēl šodien ir desmiti un simti tautu, kas lolo savu sapni par brīvu, neatkarīgu valsti. Mums tāda ir. Kaut arī svinam Latvijas 90 gadu jubileju, patiesi brīvi esam bijuši tikai 40 gadu, un tas, ko tajos esam sasnieguši, ir apbrīnas vērts. Esam atzīti visā pasaulē un darbojamies visās nozīmīgākajās ekonomiskajās un politiskajās organizācijās. Valsts veidošanā ir ieguldīts liels darbs, un tas ir noritējis arī Madonā.

Neesam sēdējuši, rokas klēpī salikuši. Mums ir ļoti daudz talantīgu cilvēku, daudz panākumu un veiksmju, ko šie cilvēki ir sarūpējuši. Esam iemācījušies arī pārbūvēt un veidot un, šķiet, jājautā – ko vēl šajā svētku brīdī varam vēlēties? Es vēlos, lai mūsos atgriežas 80. gadu nogales izjūtas, lai mēs tāpat kā toreiz, valstij tik svarīgajos mirkļos, ticētu un būtu vienoti, jo ticība un vienotība ļauj paveikt lietas, kas sākotnēji šķiet neiespējamas, – svētku uzrunā teica Andrejs Ceļapīters.

Svin kopā ar sadarbības partneriem

Jau tradicionāli svētku pasākumu ar savu klātbūtni kuplināja Madonas rajona sadraudzības partneri no Raplas apriņķa (Igaunija) un Anikšču rajona (Lietuva).

– Katru reizi mēs pie jums braucam kā pie labiem un dārgiem draugiem. Raplas un Madonas savstarpējiem kontaktiem ir ilga vēsture – oficiāli 12 gadu, neoficiāli – daudz ilgāk. Ir pozitīvi, ka mūsu cilvēkiem ir kopīgas intereses un sadarbība norisinās dažādās jomās.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.10.2008.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px