Šovakar pulksten 20 Madonas estrādē ar bērnu un jauniešu kolektīvu koncertuzvedumu „Septiņas satikšanās" svinēsim Madonas 82. dzimšanas dienas kulminācijas mirkļus. Vērienīgajā uzvedumā, kas noslēgsies ar uguņošanu, iesaistīti vairāk nekā 500 dalībnieku, 25 Madonas pilsētas bērnu un jauniešu kolektīvu.
Projektu vada Solvita Seržāne, tā režisore ir Inga Cipe, uzveduma vadītājs – Māris Olte.
– Sākumā domājām, ka uzveduma pamatideja būs saistībā ar novadnieci rakstnieci Ilzi Indrāni un viņas romānu „Lazdu laipa", – atklāj režisore Inga Cipe. – Darba procesā tomēr izlēmām, ka romāna notikumi rit citos laikos un burtiski šo darbu citēt nevajag. Neraugoties uz to, Lazdu laipa būs arī uz skatuves, tai būs simboliska nozīme – tā attēlos satikšanās, romantisku randiņu vietu. Vienā priekšnesumā ietvērām arī kolhoza talkas stilizāciju, ar to pieskāriens romānam būs vēl tiešāks.
Režisore piebilst, ka autordarbos visvairāk uzrunā mīlestības tēma, satikšanās dažādos laikos un vecumos. Kad vaicāju, vai uzvedums būs saistošs visplašākajai auditorijai, Inga Cipe to apstiprina: – Centāmies, lai būtu interesanti visiem. Uzvedumā piedalīsies gan paši mazākie, gan tīņu vecuma breikeri, atcerēsimies arī zaļumballes ar jauniešiem, būs satikšanās tirgus ainiņā, kur izskanēs kāda klača par Madonu, bet noslēgums atkal būs nopietns.
Režisore, kas līdz šim darbojusies ar bērniem un jauniešiem Ventspilī, Talsos, Tukumā, Rīgā, visvairāk – Cēsu pusē, darbā ar madoniešiem bija patīkami pārsteigta par mūsu kolektīvu daudzveidību. „Projekta sākumā tika piedāvāti 75 numuri, no tiem, lai iekļautos laikā, palikām pie 20.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.06.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto