Šodien notiks kārtējā Madonas pilsētas domes finanšu un attīstības komitejas sēde, kurā paredzēts izskatīt vairāk nekā desmit jautājumu, „Staru" informē Madonas pilsētas domes vispārējās nodaļas vadītāja Ārija Brilovska.
Svarīgākais lēmums, kas februārī būs jāpieņem Madonas pilsētas domes deputātiem, ir Madonas pilsētas pašvaldības 2009. gada pamatbudžeta un speciālā budžeta apstiprināšana. Tas šogad būs grūtāk izdarāms, jo budžeta izdevumi būs jāsabalansē ieņēmumu samazināšanas apstākļos. Pašvaldības budžeti atšķirībā no valsts budžeta tiek pieņemti bez deficīta – iztrūkuma tajos nedrīkst būt.
Finanšu komitejas sēdē paredzēts izskatīt arī citus jautājumus – par zemesgabala Rūpniecības ielā 54 izmantošanu, par adreses piešķiršanu nekustamajiem īpašumiem, par zemes lietošanas mērķa noteikšanu, par zemesgabalu Vītola ielā 2, par zemesgabalu Ausekļa ielā 23, par pirmpirkuma tiesībām.
Deputāti apspriedīs arī 2009. gada budžetā kultūras pasākumiem, sporta pasākumiem, izglītības pasākumiem ieplānoto līdzekļu sadali, kā arī izskatīs Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas priekšlikumu, lems par zinātniski pētniecisko darbu konkursa „Madona 2009" nolikuma apstiprināšanu, par mācību maksas piešķiršanu, par pirmpirkuma tiesībām un par inventarizācijas rezultātu apstiprināšanu.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA