Pagājušā gada novembrī sākās darbs pie kinoteātra „Vidzeme" siltināšanas, ko Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētā projekta „Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību ēkās" ietvaros veic SIA „Madonas namsaimnieks". Noslēdzoties siltināšanas darbiem, ir aktualizējies jautājums par ēkas, tās apkārtnes, kā arī iekštelpu labiekārtošanu.
Šis jautājums informatīvi tika skatīts Madonas novada pašvaldības domes sēdē. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris deputātiem sniedza informāciju par darbiem, kuri saistībā ar ēkas labiekārtošanu tuvākā vai tālākā nākotnē būtu jāveic.
– Viens no darbiem, kas būtu jāveic pēc tam, kad beigsies ēkas siltināšana, saistās ar kinoteātra apkārtnes labiekārtošanu. Ir paredzēts izbūvēt trotuāru un gājēju celiņu, izmantojot no Blaumaņa ielas noņemto bruģi, nobruģēt kinoteātra priekšējo laukumu (1050 kvadrātmetru platībā), uzstādīt divus soliņus un atkritumu urnas. Otra daļa plānoto darbu saistās ar iekštelpu remontu. To būtu nepieciešams veikt foajē, tualetēs, palīgtelpās. Plānots sakārtot arī vadītāja kabinetu un pārbūvēt biļešu kasi. Ilgtermiņā var spriest arī par mansarda stāva sakārtošanu, kas varētu darboties kā mākslinieku studija. Remonts nepieciešams arī pagrabstāvam, ko varētu izmantot kā kultūras nama noliktavu. Finanšietilpīgs ir jautājums par ventilācijas sistēmas ar siltuma rekuperāciju uzstādīšanu. Šobrīd būvnieki siltināšanas darbu ietvaros ir izveidojuši vienkāršotu ventilāciju, kas var darboties, taču pārāk efektīva tā nav. Visiem minētajiem darbiem nepieciešams ļoti liels finansējums, un pilsētas rīcībā šādu līdzekļu nav. Konkrēto darbu veikšanai arī nav iespējams ņemt kredītu. Tas gan nenozīmē, ka visi darbi ir vienlīdz aktuāli un jāveic uzreiz. Ir svarīgi zināt domes viedokli, ko no minētā ir nepieciešams veikt pirmām kārtām. Manuprāt, pats svarīgākais būtu sakārtot kinoteātra „Vidzeme" apkārtni, kā arī izremontēt tualetes, kas ir ļoti sliktā stāvoklī. Bez tam pie kinoteātra ieejas ir nepieciešams izveidot pandusu, kas kinoteātri padarītu pieejamāku cilvēkiem ar kustību traucējumiem, – par veicamajiem darbiem deputātiem stāstīja Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.02.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto