Šodien, 20. janvārī, notiek Madonas pilsētas domes finanšu un attīstības komitejas sēde. Deputāti izskatīs ap 15 darba kārtības jautājumu.
Galvenais darba kārtības jautājums ir pilsētas 2009. gada budžets. Šogad tas tiks plānots ar lielu piesardzību, pārsvarā rēķinoties vien ar izdevumiem saimnieciskajām vajadzībām – komunālajiem pakalpojumiem, ēku uzturēšanu, kā arī finansiālo saistību nodrošināšanu un algu izmaksām. Nauda netiks ieplānota lieliem pirkumiem, remontdarbiem iestādēs, jo prognozēt valsts ekonomisko situāciju kopumā joprojām ir grūti. „Jārēķinās ar to, ka naudas vairāk nepaliks, tās apjoms var vienīgi samazināties, un tas, plānojot budžetu šim gadam, iestāžu vadītājiem ir jāņem vērā," uzsver domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. „Gaidāms saspringts gads un saspringts budžets, jādzīvo atbilstoši ieņēmumiem, pašvaldībai budžeta deficīta nevar būt."
Bez tam deputāti izskatīs jautājumus par darba uzdevuma Madonas pilsētas teritorijas plānojuma grozījumu izstrādei apstiprināšanu, piešķirs adreses nekustamajiem īpašumiem, veiks izmaiņas domes 2002. gada 25. jūlija saistošajos noteikumos Nr. 3 „Par pašvaldības noteiktajām nodevām Madonas pilsētā", lems par patvaļīgo būvniecību, par izglītojamo iesaistīšanu sabiedriski lietderīgajā darbā, par mācību maksas piešķiršanu, domes un tās izveidoto iestāžu sniegtajiem maksas pakalpojumiem un samaksas apjomiem, kā arī izskatīs citus privātpersonu un organizāciju iesniegumus.
Autore: DZINTRA STRADIŅA
Madonas pilsētas domes
sabiedrisko attiecību speciāliste