Šā gada martā vairāki gaļas lopu audzētāji izveidoja biedrību „Madonas novada gaļas ražotāju apvienība" (turpmāk – biedrība), kuras mērķis ir attīstīt gaļas ražošanu Madonas novadā.
Madonas novada un tuvākās apkaimes gaļas lopu audzētāju lielākā problēma līdz šim ir bijusi gaļas realizācija vietējā tirgū. Šīs problēmas risināšanai pagājušajā mēnesī pieslēdzās Madonas novada pašvaldības dome, akceptējot automašīnas Mercedes-Benz ar refrižeratoru, kas paredzēta mobilās kautuves pārvietošanai, iegādi, šim pirkumam atvēlot no novada atlikumā esošajiem līdzekļiem 16 819 eiro.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, pamatojot pirkumu, 19. maija Madonas novada pašvaldības finanšu un attīstības komitejas sēdē norādīja, ka tuvākajā apkaimē nav nevienas lopkautuves, līdz ar to zemnieki nespēj legalizēt pašu izaudzēto gaļu un to pārdot gaļas pārstrādes uzņēmumiem, kā arī pašvaldības iestādēm, kas nodarbojas ar ēdināšanu.
– Šo iestāžu vajadzības ir aptuveni 30-40 tonnu gaļas gadā. Pašlaik gaļa pārsvarā tiek pirkta no vairumpiegādātājiem. Cena vēl nerada lielākās problēmas, taču situācija ar gaļas kvalitāti ir kritiska. Uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejā šo jautājumu esam pārrunājuši un meklējuši veidus problēmas risināšanai. To var risināt šādi. Ar pašvaldības un Eiropas struktūrfondu LEADER programmas atbalstu tiek izveidota mobilā kautuve. Pašlaik biedrība ir iesniegusi LEADER programmā divus projektus kautuves un tās aprīkojuma izbūvei, un tie ir izvērtēšanas procesā. Pagaidām ir pamats cerībām, ka Eiropas struktūrfondu atbalsts šajā jautājumā būs. Automašīna, ņemot vērā tās specifisko komplektāciju, kas nepieciešama kautuves transportēšanai, jau ir iegādāta. Tas ir izdarīts ar manu rīkojumu. Ja domes deputāti uzskatīs, ka šis lēmums ir bijis nepareizs, esmu gatavs automašīnu iegādāties pats, – domes ārkārtas sēdē deputātus informēja Andrejs Ceļapīters.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.06.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS