Jau vairākas dienas visā valsts teritorijā snieg un puteņo. Uz valsts un pašvaldību ceļiem ir apgrūtināti braukšanas apstākļi gan piesnigušo kupenu, gan sliktās redzamības dēļ. Kupenas veidojas arī uz gājēju trotuāriem.
Daļai gan šāds sniegs un putenis sagādā prieku, jo beidzot Latvijā atkal, tāpat kā pagājušajā gadā, ir iestājusies īsta ziema. Tomēr lielai daļai ilgstošais putenis, piesnigušās ielas un ietves sagādā lielas neērtības, bet valsts ceļu uzturētājiem un pašvaldību komunālajiem dienestiem liek strādāt intensīvā režīmā.
Arī Madonas pilsētā sniega tīrāmā tehnika ceturtdien izbrauca rīta agrumā, negaidot, kamēr pierimst putenis. Samērā lielas kupenas bija izveidojušās arī uz trotuāriem, par ko, dodoties uz darbu, pārliecinājās ne viens vien gājējs. Taču pēcpusdienā lielākā daļa trotuāru jau bija iztīrīti. Tiesa, dažviet sniega kārta nelielos posmos, kur traktoram nav iespējams iebraukt, bija palikusi. Varbūt šajās vietās palīdzīgu roku pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļai varētu sniegt arī māju iedzīvotāji, paņemot lāpstu un notīrot dažus ietves metrus – pašiem jau vien pa to ir jāstaigā…
– Sniega tīrāmā tehnika no sniega vispirms atbrīvoja ielas un trotuārus, bet pēcpusdienā, kad vairs tik stipri nesniga, sākām tīrīt arī laukumus. To turpināsim arī naktī, kad tur vairs nebūs novietotas automašīnas vai to būs ļoti maz. Automašīnu novietošana ielu malās ievērojami traucē sniega tīrīšanas darbus, – ceturtdien atzina Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks.
Madonas pilsētā novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļa tīra visus trotuārus un visas ielas, izņemot Rūpniecības ielu, kur to, tāpat kā Saules ielu, sākot no Rūpniecības ielas un turpinot Cesvaines virzienā, dara valsts ceļu uzturētājs.
– Trotuāru tīrīšanu nodrošina trīs tehnikas vienības. Arī ielas no sniega sākumā attīrīja trīs tehnikas vienības, bet ceturtdienas pēcpusdienā iesaistījām vēl vienu. Ceturtdien izveidojām arī vienu izbraukuma brigādi, kas ar lāpstām no sniega atbrīvoja pārejas, pārbrauktuves, autobusu pieturas, – informēja Aldonis Rībenieks.
Vakar turpināja snigt, un sniega tīrāmā tehnika turpināja darbu, bet diemžēl pēcpusdienā daļa (trīs no septiņām tehnikas vienībām) neizturēja lielo slodzi un izgāja no ierindas. Daļu izdevās samērā ātri salabot un, cerams, sestdien, ja nepārstās snigt, darbu varēs turpināt visas septiņas sniega tīrīšanā iesaistītās tehnikas vienības.
Dažviet Madonas pilsētā ir uzsākta arī daudzdzīvokļu māju iekškvartālu tīrīšana. Tas gan ir atkarīgs no māju vecāko un māju apsaimniekotāja lēmuma, bet droši vien arī ar to nevajadzētu vilcināties, lai māju pagalmos neveidotos sniega kalni, no kuriem atbrīvoties būs jau daudz sarežģītāk, turklāt tas arī dārgāk izmaksās.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto