Pagājusī nedēļa Madonu pārsteidza ar mainīgiem laika apstākļiem – sniegputeņi mijās ar atkušņiem un tam sekojošu atkalu. Tas, protams, bija pārbaudījums arī Madonas pilsētas īpašuma uzturēšanas dienestam, kas ir atbildīgs par pilsētas ielu tīrību, taču jāatzīst, ka tā darbā gadās arī misēkļi.
Kāda „Stara" lasītāja, zvanot uz laikraksta redakciju, pastāstīja, ka sniega šķūrējamā mašīna sniegu sastūmusi uz trotuāra, kas iet gar muzeja ēku. Viņa pauda satraukumu par to, ka cilvēkiem pa trotuāru nākas pārvietoties, brienot pāri sniega vaļņiem vai minot tievu taciņu, kas iebrista sniegā.
Tas īpaši grūti bijis sievietēm ar maziem bērniem.
Arī „Stars" pārliecinājās, ka sniegs uz trotuāra tik tiešām ir sastumts un pārvietošanās līdz ar to apgrūtināta. Jāatzīst, ka, šķūrējot sniegu no ceļa, tieši šī ietve ir viena no nepateicīgākajām, jo to no braucamās daļas nošķir vien betona apmale, ne apzaļumota josla, kā tas ir daudzviet citur pilsētā.
Ar šo problēmu vērsāmies arī pie Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītāja Aldoņa Rībenieka.
– Sniega tīrāmās mašīnas vadītājs centās piestumt sniegu pie ietves maksimāli tuvu, taču, acīmredzot, būs braucis par ātru, un līdz ar to uz ietves pie muzeja veidojās sniega kaudzes. Drīz pēc tam nodaļas puiši sniegu notīrīja, un man nav zināmas citas ietves, kur būtu noticis šāds gadījums, – paskaidroja Aldonis Rībenieks, kas ar šo problēmu jau bija iepazinies.
Uz jautājumu, vai nebūtu praktiskāk, ja sniegs, vismaz vietās, kur to grūti nošķūrēt, tiktu izvests, viņš atbildēja, ka tas pilsētai ir par dārgu.
Par laimi, šonedēļ liela daļa sniega jau nokususi, taču nu pilsētas iedzīvotājiem ir jāslidinās pa apledojušām ietvēm.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto