Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par elektrības pieslēguma izbūvi Dārza ielā, Madonā.
Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans deputātus informēja, ka SIA „Junge" Madonā, Dārza ielā 16, uz pašvaldībai piederoša zemesgabala 2017. gadā plāno uzbūvēt konditorejas fabriku, investējot aptuveni 800 000 eiro un radot vismaz 12 jaunas darbavietas.
– Ar SIA „Junge" ir noslēgts nomas līgums ar apbūves tiesībām uz 30 gadiem. Tā kā zemesgabalu šķērso augstsprieguma elektrolīnija, kura traucē rūpnīcas būvniecībai, ir nepieciešams veikt elektrolīnijas demontāžu, pārliekot esošo augstsprieguma līniju kabelī pa īpašuma robežu, un izbūvēt jaunu pieslēgumu rūpnīcas vajadzībām. Tā kā tas ir pašvaldībai piederošs īpašums, pašvaldība, atbalstot uzņēmējdarbību, ir tiesīga veikt šāda veida darbus. Summa, kas nepieciešama darbu veikšanai, pamatojoties uz AS „Sadales tīkls" izdotajiem tehniskajiem noteikumiem, ir 57 042 eiro, no kuriem 32 372 eiro segtu AS „Sadales tīkls", savukārt pašvaldības līdzfinansējums pieslēguma izbūvei būtu 24 670 eiro. Pēc darbu veikšanas pieslēgumu varēs lietot SIA „Junge", kā arī citi Madonas novada uzņēmumi. Tā kā tehnisko noteikumu, kas izdoti SIA „Junge", derīguma termiņš ir beidzies, AS „Sadales tīkls", pamatojoties uz pašvaldības pieprasījumu, izdos jaunus tehniskos noteikumus un veiks jaunu iepirkumu, un plānotās izmaksas var mainīties 10-20% robežās (pēc AS „Sadales tīkls" informācijas), – skaidroja Romāns Hačatrjans.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma veikt augstsprieguma elektrolīnijas demontāžu, tā vietā izbūvēt kabeļlīniju, kā arī jaunu pieslēgumu pašvaldības īpašumā Dārza ielā 16, Madonā, nodrošinot pašvaldības līdzfinansējumu aptuveni 24 670 eiro apmērā.
31.01.2017.