Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Smeceres silā uzsākta siltumtrases izbūve

Redakcija

Autors • 05.11.2010.

Smeceres silā uzsākta siltumtrases izbūve
Burtu lielums

Smeceres silā uzsākta siltumtrases izbūve, lai centralizētajai siltumapgādes sistēmai varētu pieslēgt biatlona un slēpošanas sporta bāzē uzceltās piecas sportistu naktsmītnēm domātās mājas. Šos darbus veic SIA „Madonas siltums".

Smeceres silā tiks izbūvēta apmēram kilometru gara siltumtrase. Uzsāktos darbus lūdzu komentēt SIA „Madonas siltums" valdes locekli Uldi Lielvalodi: – Šis bija pats pēdējais brīdis, kad siltumtrases izbūvi varēja uzsākt vēl šoruden, lai līdz ziemas salam to pabeigtu. Siltumtrase tiek izbūvēta pēc saskaņošanas ar Madonas novada pašvaldību. Tās nepieciešamību vairākās sēdēs izvērtēja arī Madonas novada domes deputāti, pirms izšķīrās par šādu jautājuma risinājumu. Sākumā bija divi varianti – piecu māju nodrošināšanai ar siltumu Smeceres silā celt atsevišķu katlumāju vai tās, izbūvējot savienojošo trasi, pieslēgt Madonas pilsētas apkures sistēmai. Uzvarēja veselais saprāts, jo pieslēgšanās vienotajai siltumapgādei paver lielākas iespējas arī nākotnē. Smeceres sila biatlona un slēpošanas sporta bāzē, cik zinu, tiek plānots uzbūvēt vēl divas ēkas. Ja tās tiks uzceltas, arī šīs ēkas vajadzēs nodrošināt ar siltumu, bet pieslēgties siltumapgādes sistēmai tad vairs nebūs nekādu problēmu, jo siltums visai sporta bāzei tiks nodrošināts no Augu ielas katlumājas, kuras jauda ir pietiekami liela.

SIA „Madonas siltums" vadītājs izsaka nožēlu, ka siltumtrases izbūve uzsākta tikai tagad, kad ir jau vēls rudens un ziema nav vairs aiz kalniem.

– Diemžēl darbus nevarējām uzsākt agrāk, jo vispirms bija jāpabeidz siltumtrases izbūve Bērzaunes pagasta Sauleskalnā. Tagad, kad iepriekš iesāktos darbus esam pabeiguši, šajā objektā varam koncentrēt visus spēkus. Cilvēki strādā apzinīgi – līdz tumsai, lai tomēr paspētu paveikt iecerēto un objekts, kā saka, neiesaltu.

Siltumtrasi izbūvējam pašu spēkiem, tur strādā tikai mūsu uzņēmuma brigāde, kas skaitliski nav liela. Papildu spēkus, lai nesadārdzinātu izmaksas, objektos parasti nepiesaistām. Šoreiz gan esam vienojušies ar „Aiviekstes būvnieku" par viena trases posma izbūvi pāri ceļam, lai to varētu veikt, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas un neuzlaužot asfaltu. Uzņēmumā dažādu darbu veikšanai brigādi esam izveidojuši, rēķinoties ar darba apjomu, ko tai varam nodrošināt visu gadu, un objektiem, kas mums ir jāizbūvē. Nav jau patīkami kādu pieņemt, bet pēc tam atbrīvot no darba, tāpēc darbus plānojam un mēģinām iztikt ar tiem spēkiem, kas mums ir. Tiesa, ja sagadās vairāki objekti, tad cieš temps, bet ne kvalitāte. Galvenais, lai tagad neuznāk sals, – uzsver Uldis Lielvalodis.

SIA „Madonas siltums" vadība ir gandarīta, ka pēc šo darbu veikšanas uzņēmumam būs jauns klients, par ko esot īpašs prieks, un vienotajai siltumapgādes sistēmai tiks pieslēgtas piecas sportistu naktsmītnēm domātās mājas, turklāt visu gadu tiks izmantots karstais ūdens.

Vaicāts, cik ilgā laikā siltumtrase tiks izbūvēta, SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis atzīst, ka to ir grūti prognozēt. Taču, ja būs tāds laiks, kā tagad, un temperatūra strauji nepazemināsies, siltumtrase varētu tikt pabeigta novembrī.
– Visi materiāli ir iepirkti, tagad tikai jāstrādā, – piebilst Uldis Lielvalodis.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px