Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Smeceres silā” – “Jaunie Rīgas sargi”

Redakcija

Autors • 13.10.2008.

“Smeceres silā” – “Jaunie Rīgas sargi”
Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā slēpošanas un biatlona sporta bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas 90. dzimšanas dienai veltītās patriotiskās piedzīvojumu un izaicinājuma spēles "Jaunie Rīgas sargi" otrās kārtas sacensības, kurās piedalījās 16 komandu.

– Brīvības cīņas izcīnīja mūsu tēvi, vectēvi un vecvectēvi, un mēs varam apbrīnot šos vīrus, kuri vakaros kauju starplaikos dziedāja savas smeldzīgās dziesmas un ar apbrīnojamu drosmi devās cīņās Nāves salā, pie Ķekavas, Tīreļpurvā un Ložmetējkalnā – visur, kur sauca latviešu bataljonus. Pat vācieši bija atzinuši, ka Rīgas frontē cīnās astoņas zvaigznes – latviešu bataljoni. Laiks no 1918. gada 18. novembra līdz 1919. gada 1. novembrim ir viens no sarežģītākajiem gadiem Latvijas vēsturē. Bez pietiekama apbruņojuma un ekipējuma, tikai ar degsmi un ticību latviešu cīnītāji atbrīvoja Rīgu, vēlāk arī visu Latviju no svešiem karapūļiem, – svinīgi pasākumu atklāja spēles vadītājs, grupas Gain Fast solists Kaspars Zlidnis. Viņaprāt, jauniešiem spēles laikā apgūtās zināšanas un prasmes noderēs ne tikai sacensību laikā, bet arī turpmāk.
Dalībniekus "Smeceres silā" uzrunāja un panākumus vēlēja arī Madonas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Valentīns Rakstiņš. Viņš vērtēja, ka pasākums "Jaunie Rīgas sargi" ir ļoti interesants un, cerams, arī ilgdzīvotājs, jo pati projekta ideja ir simpātiska, kaut arī tikai pēc spēles izkristalizēsies, kas bija un kas nebija vajadzīgs. Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra Vidzemes novada daļas vadītājs Egils Kaimiņš vēlēja, lai komandu startus un noskaņojumu neietekmētu laika apstākļi, lai uzvar stiprākā komanda, lai dalībniekiem izveicība un izturība.
Jaunieši iepazinās arī ar Jaunsardzes štāba virsseržantu Kasparu Timmu, kas disciplinēja spēles gaitu. Viņš pastāstīja, ka Madonā notiek jau trešā spēle: – Man ir patiess prieks, ka Latvijā ir tik daudz jauniešu, kas pēc pirmā sauciena ir gatavi pulcēties zem militārajiem karogiem un pierādīt savu drosmi, apliecināt savu varēšanu, neraugoties uz laika apstākļiem un aizņemtību skolā. Jūs neatšķiraties no tiem strēlniekiem brīvības cīnītājiem, kas cīnījās pirms 90 gadiem. Arī viņiem bija uzsaukums pulcēties zem Latvijas karogiem, arī viņiem bija uzdevums, un viņi vācās mazās grupiņās no skolām un ieradās rekrutēšanas punktos. Viņi nosargāja vienotas valsts brīvību un neatkarību.

10. oktobra spēlē piedalījās komandas no Barkavas arodvidusskolas, Barkavas pamatskolas, Varakļānu vidusskolas, Lazdonas pamatskolas, Lubānas vidusskolas, Cesvaines vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Degumnieku pamatskolas, Ērgļu vidusskolas, Rēzeknes rajona Dekšāru pamatskolas un citām skolām. Divas spēcīgākās un izveicīgākās komandas tiks izvirzītas spēles reģionālajai sacensībai par titulu "Jaunie Rīgas sargi".

Aizsteidzoties notikumiem priekšā, pēc rezultātu apkopošanas jau ir noskaidrots, ka reģionālajā kārtā pavasarī mūsu rajonu pārstāvēs komanda "Barkavas jaunsargu Latvāņu rota" ar moto "Uzvara ir mūsu otrais vārds" un komanda "Čiekuri" no Madonas Valsts ģimnāzijas ar moto "Turi buru!".

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.10.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px