Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Skolu kafejnīcas noteikumus ievēro

Redakcija

Autors • 13.03.2008.

Burtu lielums

Latvijas skolu audzēkņi droši vien būs pamanījuši, ka kopš 2006. gada 1. novembra mācību iestādēs saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem vairs netiek izplatīti pārtikas produkti, kuru lietošana bērnu uzturā nav ieteicama.

Saskaņā ar noteikumiem Pārtikas un veterinārajam dienestam reizi ceturksnī ir jāpārbauda izglītības iestādes, vai tiek ievēroti minētie noteikumi un skolās netiek tirgoti produkti, kas bērnu veselībai nav tie labākie. Šādas pārbaudes regulāri tiek veiktas arī Madonas rajonā.

– Šogad ir pārbaudīts jau vairāk nekā desmit skolu, un nevienā pārkāpumi netika atklāti. Nesenākais gadījums bija pagājušā gada oktobrī, kad tikai vienā ledus tējas pudelē tika konstatēts nātrija benzoāts. Līdz ar to var secināt, ka mūsu rajonā skolu vadība un pārtikas tirdzniecības vietu un ēdināšanas bloku darbinieki diezgan stingri ievēro noteikumus, – pastāstīja Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) Veselības veicināšanas un profilakses nodaļas reģionālā koordinatore, Madonas rajona padomes galvenā speciāliste veselības aprūpes jautājumos Gunta Andžāne.
Viņasprāt, situācija nopietnāka ir Rīgā, jo signāli par nepieciešamību skolas pārbaudīt biežāk nāk tieši no SVA vadības. Nevar izslēgt, ka rīdzinieki, analizējot situāciju galvaspilsētā, uzskata, ka līdzīga tā ir arī reģionos, taču tā nav.

– Madonas pilsētas 1. vidusskolas ēdināšanas bloka darbinieki man stāstīja, ka šobrīd produktu piegādātāji pat vairs nepiedāvā lietas, kas ir nevēlamo produktu sarakstā. Viņiem pašiem ir saraksti ar aizliegtajām E- vielām, un produkti, kuri tās satur, vairs netiek iekļauti piedāvājumā. Noteikumiem stājoties spēkā, sākotnēji bija bažas, vai skolu vadība spēs izkontrolēt kafejnīcu piedāvājumu un vai šie noteikumi netiks ignorēti, taču bažas neapstiprinājās, tādēļ vēlos izteikt pateicību gan direktoriem, gan atbildīgajiem par ēdināšanu, gan produktu piegādātājiem, jo visi ir sapratuši, ka uzturam skolās ir jābūt veselīgam, – skaidroja Gunta Andžāne.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.03.2008.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px