Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Šķeldu iepērk lielā daudzumā

Redakcija

Autors • 06.08.2010.

Šķeldu iepērk lielā daudzumā
Burtu lielums

Vēl jau svelmainie saulesstari mijas ar lietusgāzēm un pērkona dārdiem, bet arī jaunā apkures sezona vairs nav aiz kalniem. Turklāt latviešu tautas paruna māca — ragavas jātaisa vasarā, rati — ziemā. Tam, ka apkures sezonai jāsāk gatavoties laikus, piekrīt arī SIA „Madonas siltums” valdes loceklis Uldis Lielvalodis. 

— Kurināmo kārtīgs saimnieks iegādājas vasarā, un arī mēs tādi gribam būt. Šogad tas mums izdevies kā nevienu citu gadu, proti, esam jau sarūpējuši aptuveni pusi no nepieciešamā šķeldas daudzuma — ap 30 000 berkubikmetru. Kurināmo ziemai mums piegādā vairākas firmas, turklāt pārsvarā no citiem novadiem, visvairāk no Lubānas un Gulbenes, bet vismazāk — no Madonas novada, — vaicāts par gatavošanos jaunajai apkures sezonai, informē Uldis Lielvalodis.

Parādi samazinās minimāli   

Viņš atzīst, ka sagādāt šķeldu pietiekamā daudzumā apgrūtina iedzīvotāju lielie parādi par iepriekšējā apkures sezonā saņemto siltumu.

— Gribētos, lai iedzīvotāji tomēr saprastu, ka par pakalpojumiem ir jāmaksā. Parādu summa ir ievērojama, un tā ir lielāka nekā gadu iepriekš. Šovasar ir iezīmējusies arī jauna tendence. Iepriekšējos gados parādu summa līdz nākamās apkures sezonas uzsākšanai būtiski samazinājās, taču šogad iedzīvotāju parādi sarūk minimāli. Mēs ļoti ceram, ka cilvēki tomēr sapratīs, cik svarīgi ir uzņēmumam, lai nevajadzētu palielināt maksu par siltumu, laikus iegādāties kurināmo, un augustā un septembrī vismaz daļu no iekrātā parāda samaksās vai arī noslēgs vienošanos par tā samaksas grafiku, jo tādā gadījumā netiks rēķināta soda nauda. Turpretī, ja iedzīvotāji nemainīs savu attieksmi un līdz apkures sezonas sākumam par iekrātajiem parādiem neliksies ne zinis, būsim spiesti rīkoties līdzīgi kā Rīgā — tām mājām, kurās ir lieli parādi par siltumu, atslēgt karstā ūdens padevi un rudenī nepieslēgt arī siltuma padevi. Mēs gan ļoti ceram, ka Madonā līdz tam tomēr nenonāksim un nevajadzēs piemērot šādus drakoniskus mērus, — uzsver Uldis Lielvalodis. 

Iedzīvotāji par iepriekšējā apkures sezonā saņemto siltumu un karsto ūdeni SIA „Madonas siltums” jūlijā vēl bija parādā 208 000 latu. Pērn šajā laikā parādu summa bija ievērojami mazāka — 140 000 latu, bet vēl pirms gada — 2008. gadā — tikai 60 000 latu. 

Kā atzīst SIA „Madonas siltums” valdes loceklis Uldis Lielvalodis, salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu samazinājušies arī pašvaldības piešķirtie pabalsti maznodrošinātajiem iedzīvotājiem samaksai par siltumu un karsto ūdeni. Atceroties laikus, kad pats veicis Madonas pilsētas domes deputāta pienākumus un darbojies sociālās palīdzības komitejā, viņš min, ka tolaik ģimenēm parādu segšanai par saņemto siltumu vidēji tika piešķirts līdz 200 latiem, bet tagad — Ls 30. Starpība patiešām ir diezgan ievērojama. To apstiprina arī kopējie skaitļi. Pirms gada Madonas pilsētas pašvaldība parādu segšanai par apkuri šajā laikā bija piešķīrusi 12 000 latu, šogad tie pagaidām ir tikai 3520 latu.  
     
SIA „Madonas siltums” vadītājs Uldis Lielvalodis savukārt uzteic tos iedzīvotājus, kas, tāpat kā citus gadus, izmanto iespēju un vasarā iemaksā avansu nākamajai apkures sezonai. 

— Priecē, ka šie maksājumi ir apmēram tādā pašā līmenī. Pērn ap šo laiku (jūlija beigās) iedzīvotāji avansā bija samaksājuši Ls 22 000, tagad šī summa ir tikai par tūkstoti mazāka — Ls 21 000, — piebilst Uldis Lielvalodis. 

Tarifu nepaaugstinās

Tuvojoties apkures sezonai, daudzi madonieši ir nobažījušies, kā būs ar tarifu, vai ir gaidāms siltumenerģijas maksas paaugstinājums. Ziņās taču izskan prognozes, ka, piemēram, Rīgā tarifs, iespējams, tiks palielināts pat par 30—50 procentiem. 

Uz jautājumu, kā būs Madonā, Uldis Lielvalodis atbild noliedzoši. Vismaz pagaidām tas netiekot plānots. Lai palielinātu ienākumus, uzņēmums palielina apkalpojošo zonu. Tā, piemēram, šovasar SIA „Madonas siltums”’ veic siltumtrases izbūvi Bērzaunes pagastā, kā arī palielina darbu apjomu, uzņemoties daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanu Madonas pilsētā, un to skaits ir jau palielinājies līdz deviņām mājām.
SIA „Madonas siltums” valdes loceklis Uldis Lielvalodis aicina Madonas novada pašvaldību palielināt pabalstu apjomu Madonas pilsētas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem parādu samaksai par siltumu un karsto ūdeni, ņemot vērā, ka daudzās ģimenēs finansiālā situācija ir ļoti kritiska vai pat bezcerīga.

Autors: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px