„Stars" šā gada pavasarī jau rakstīja par SIA „Madonas siltums" ieceri būvēt šķeldas noliktavu Augu ielā uz uzņēmumam piederošās zemes.
Tagad šis projekts tuvojas noslēgumam. Kā pastāstīja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, objekts ekspluatācijā ir jānodod novembrī.
Pirms šķeldas noliktavas un laukuma jaunbūves Augu ielā 27a 2013. gada nogalē tika veikta iepirkuma procedūra. Līgums par tās būvniecību tika noslēgts ar PS
„A. A. & būvkompānijas" par piedāvājumā norādīto summu (tolaik vēl latos) – Ls 206 928,96, un šajā summā, izbūvējot minētos objektus, izdevies arī iekļauties.
– Tas mums ļaus lielu daļu iepirktā kurināmā uzglabāt zem jumta. Tas nozīmē, ka šķelda būs sausāka un tai būs lielāka energoefektivitāte. Jaunuzceltajā noliktavā varēs satilpt ap 2000-3000 berkubu šķeldas, un tā tiks izmantota Augu ielas katlumājā. Uzsākot apkures sezonu, iztikām ar vienu katlumāju, bet pēc piedzīvotajiem mīnusiem apkure Madonā tiek nodrošināta no Cesvaines ielas katlumājas un Augu ielas katlumājas, – informēja Uldis Lielvalodis, piebilstot, ka apkurei ir pieslēgušās visas daudzdzīvokļu mājas, kā arī citi objekti, kurus ar siltumapgādi nodrošina SIA „Madonas siltums". Arī kurināmais ir iepirkts vairumā – nedaudz vairāk nekā pusei apkures sezonas.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto