Madonas novada iedzīvotāji līdz vakardienai varēja nobalsot par kādu no konkursā „Skaistākais Ziemassvētku noformējums" pieteiktajām pilsētas ēkām.
Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone „Staru" informēja, ka šogad konkursam, kura mērķis bija apzināt un apbalvot tos Madonas novadniekus, kuri īpaši rūpējas par svētku noskaņas radīšanu ap saviem namiem, uzņēmumiem vai valsts/pašvaldības iestādēm, tika pieteiktas 9 privātmājas, 5 uzņēmumi, 3 pašvaldības iestādes no Madonas, kā arī 12 nami no pagastiem.
Novada iedzīvotāji, uzņēmumi vai iestādes savas noformētās ēkas dalībai konkursā varēja pieteikt no 2015. gada 1. decembra līdz 27. decembrim, savukārt līdz šā gada 7. janvārim ikvienam bija iespēja atdot balsi par sev tīkamāko.
Iedzīvotāju atsaucība – laba
Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste atzina, ka balsots tika visai naski.
– Līdz 6. janvāra pusdienlaikam bijām saņēmuši nedaudz vairāk par 900 atbildēm, ko var vērtēt kā labu atsaucību. Kā jau tradicionāli tas šādos balsojumos mēdz gadīties, ir arī izteikti līderi, taču tos līdz galīgo rezultātu noskaidrošanai publiskot vēl nevēlos. Ja runājam par pašu konkursu – tā kā konkurss par skaistāko noformējumu tika rīkots pēc ilgāka pārtraukuma (iepriekš Madonas pilsētā krāšņāk rotātos namus noteica vēl pirms novada izveides), nezinājām, kāda būs pilsētas un pagastu iedzīvotāju atsaucība. Manā vērtējumā, atsaucība ir gana laba. Protams, vēlētos, lai katrā no nominācijām tiktu pieteikti 20 un vairāk objektu, taču ceru, ka nākamgad sarosīsies tie iedzīvotāji, kas šogad vēl nogaidīja vai arī bija palaiduši garām informāciju par konkursa norisi. Kopumā ņemot, iedzīvotāji tiešām ir centušies un savus namus rotājuši, pat neraugoties uz to, ka pirmssvētku laiks un svētku dienas pagāja bez sniega, – norādīja Edīte Miķelsone.
Viņa minēja, ka, visticamāk, konkursa nolikums vēl tiks pilnveidots, tajā paredzot iespēju pieteikt objektu no katra pagasta trīs kategorijās, līdzīgi, kā tas ir Madonas pilsētas gadījumā.
Labākos vēlas noskaidrot jau šonedēļ
Edīte Miķelsone informēja, ka jau šonedēļ tiks apkopti elektroniskā balsojuma rezultāti un kopā sanāks arī konkursa žūrija. Uzvarētājs katrā kategorijā tiks noteikts, ņemot vērā žūrijas vērtējumu, kā arī iedzīvotāju balsojumu. Uzvarētāju apbalvošana, uz ko tiks ielūgti visu konkursam pieteikto ēku īpašnieki, notiks janvāra beigās Madonas novada pašvaldības administrācijas ēkas 3. stāva zālē.
Edīte Miķelsone aicināja iedzīvotājus konkursā aktīvi iesaistīties arī šogad, lai mūsu novada izrotātās ēkas, tuvojoties svētku laikam, radītu patīkamu noskaņu ikvienam Madonas novada iedzīvotājam un viesim.