Šobrīd Madonā, Valdemāra bulvārī, Martas Riekstas un Augu ielā, ierīko jaunu siltumtrasi. Daļā gan maina vecās caurules pret jaunām, bet SIA "Halle B" veido pilnīgi jaunu siltumtrasi no Madonas rajona bibliotēkas līdz Augu un Ozolu ielas krustojumam. Pārējā Augu ielas daļā darbus veic cita Madonas firma – "Reģions D. L.".
Kad abi būvnieki līdz Augu un Ozolu ielas krustojumam tranšejās būs ielikuši siltumtrases caurules, tās atliks vien savienot. Tādā veidā būs sasaistīta apkures sistēma Augu ielas rajonā un Raiņa ielas dzīvojamo namu kvartālā.
Būvdarbu pasūtītājs – SIA "Madonas siltums" – ņēmis kredītu, lai varētu finansēt siltumtrases izbūvi, kas izmaksās vairāk nekā 300 000 latu.
35% no visa būvdarbu finansējuma gan tiks segti no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzekļiem, – teica SIA "Madonas siltums" galvenais inženieris Ivars Grandāns.
Vakar brīžiem lija samērā spēcīgs lietus, tomēr gan SIA "Halle B", gan "Reģions D. L." strādnieki darīja savu darbu, kaut arī tranšejās vietumis bija ūdens. Var saprast SIA "Halle B" direktora Jāņa Buļa teikto: – Problēmu darbā mums nav. Novēliet tikai labvēlīgu laiku. Līdz šim siltās un saulainās dienas nodrošināja iespēju strādāt.
SIA "Halle B" ir sūknis, kas tika izmantots tad, kad tranšejās sakrājās ūdens. Ūdeni izsūknēja, vīri turpināja strādāt. Tiesa, darbs veicās ne tik ātri, kā varētu vēlēties. Arī SIA "Reģions D. L." strādnieki, neraugoties uz lietu, turpināja savienot caurules. Starp citu, tās piegādājusi kāda Dānijas firma, garantējot labu kvalitāti.
SIA "Halle B" direktors Jānis Buļs sacīja: – Uzskatu, ka mūsu uzņēmums šajā objektā ir krietni pastrādājis. Darbus sākām 3. septembrī, un jau tagad apmēram pusi no kilometru garās trases mēs esam ielikuši un sametinājuši caurules. Šajā objektā plānojam pabeigt darbu līdz 15. oktobrim, ja ne agrāk. Daudz kas būs atkarīgs no laika apstākļiem.
Vaicāts par to, kāda būs garantija siltumtrases kvalitātei un vai nebūs tā, ka pēc neilga laiciņa nāksies uzlauzt asfaltu, lai novērstu radušos bojājumus, Jānis Buļs atgādināja, ka viņa vadītā firma šogad strādājusi jaunajā Cesvaines vidusskolā un citos objektos. Visur saņemtas labas atsauksmes par veikto darbu. Šajā siltumtrasē nebūšot citādāk.
SIA "Madonas siltums" galvenais inženieris Ivars Grandāns gan piebilda, ka kvalitāti pa īstam varēs redzēt tad, kad siltumtrase būs uzbūvēta un pārbaudīta.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.09.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
OĻĢERTA SKUJAS foto