Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Sēdēs strādās ar klēpjdatoriem

Redakcija

Autors • 26.12.2013.

Sēdēs strādās ar klēpjdatoriem
Burtu lielums

Ziemassvētku laika neatņemama sastāvdaļa ir Ziemassvētku vecītis. Kaut arī parasti viņu vairāk gaida bērni, 17. decembrī omulīgais vīrs sarkanajā tērpā, kura balss bija aizdomīgi līdzīga Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatora Māra Gailuma balsij, apmeklēja arī Madonas novada domes deputātus.

Pantiņi skaitīti netika, taču katram deputātam bija jāatminas kāds pozitīvs ar Madonas pašvaldību saistīts 2013. gada notikums. Notikumi bija visdažādākie – sākot ar šī domes sasaukuma ievēlēšanu un beidzot ar kultūras iestāžu un ražotņu atklāšanu.

Mazināsies papīra aprite
Ziemassvētku vecīša apmeklējums saistīts arī ar dāvanām. Tās bija vērtīgas, ar domnieku tiešajiem darba pienākumiem saistītas, proti, klēpjdatori.
Kopumā datoru un programmatūras iegāde 17 deputātiem un administratīvās nodaļas vadītājai Laimai Liepiņai pašvaldībai izmaksāja Ls 9500. Pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts „Staram" pastāstīja, ka ideja par nepieciešamību modernizēt domes darbu brieda jau gandrīz gadu, jo ilgāku laiku pašvaldība saskārās ar vairākām problēmām.
– Viena problēma ir visai elementāra. Tā kā lēmumprojektu ir daudz, lai tos sagatavotu un pavairotu papīra formātā, nepieciešams gan daudz laika, gan resursu. Pats sēdes protokols nav garš, taču kopā ar pielikumiem papīra daudzums, kas jāsakopē katram deputātam uz katru domes vai komiteju sēdi, ir ievērojams. Līdz ar klēpjdatoru iegādi turpmāk to vairs nedarīsim. Protams, ja kāds deputāts joprojām vēlēsies dokumentus kopēt, uz sava rēķina to būs iespējams darīt, taču mēs vēlamies, lai darbs no papīra pārietu uz elektronisko formātu, kur visi dokumenti būs viegli pieejami. Otra problēma, ar ko saskaramies, ir materiālu iepriekšēja pieejamība jau laikus. Diemžēl ierastā prakse ir tāda, ka daudzi jautājumi, kas ir steidzami skatāmi un nav atliekami, pašvaldībā nonāk iepriekšējā dienā pirms sēdes vai pat sēdes dienā. Šādā situācijā mūsu darbiniekiem tehniski nav iespējams laikus noformēt sēdes protokola projektus un nosūtīt to beidzamo redakciju deputātiem.
Esam pasūtījuši dokumentu vadības sistēmā „Namejs" sēžu vadības moduli un balsošanas moduli. Turpmāk domes sēdēm gatavotie lēmumprojekti būs pieejami jau no pirmā dokumenta iesniegšanas brīža, līdz ar to deputāti varēs sekot līdzi un iepazīties ar iesniegtajiem dokumentiem jau iepriekš un viņu informētības līmenis uz domes sēdi būs paaugstinājies. No vairākiem deputātiem saņēmām sūdzības par to, ka pietrūkst laika iepazīties ar lēmumprojektiem un to pielikumiem. Tagad šī problēma daļēji tiks atrisināta. Vēl viens jaunievedums būs jau minētā elektroniskā balsošana, kas elektroniski fiksēs balsojumu par katru jautājumu, un deputātiem vairs nebūs jāceļ roka, balsojot „par", „pret" vai atturoties, – norādīja Āris Vilšķērsts.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA LUNGEVIČA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px