Kad 2008. gada 28. aprīlī tika izsludināta iepirkuma procedūra par projektēšanas un autoruzraudzības darbu izpildi pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Saulīte" ēkas rekonstrukcijai, diezin vai kāds iedomājās, ka bērnudārza piebūves celšana un vides labiekārtošana prasīs sešus gadus, tiesvedību un sabeigtus nervus visām iesaistītajām pusēm.
Par laimi, visam nepatīkamajam reiz pienāk gals, un sasniegtais pozitīvais mērķis visbiežāk ir svarīgāks par to, kādas nebūšanas ir caurvijušas procesu. Sausais atlikums ir tāds, ka jau visai drīz krāsainos klučus atgādinošo piebūvi piepildīs bērnu smiekli un rosīšanās.
Projekts pabeigts
Objekts Madonas novada pašvaldības būvvaldei tika nodots pirms pāris nedēļām. Projekta „Madonas pilsētas PII „Saulīte" rekonstrukcija" vadītāja Elita Staune informēja, ka tas šobrīd ir pabeigts.
– Būvvalde objektu ir pieņēmusi, un tas ir nodots ekspluatācijā. Esmu sagatavojusi projekta atskaiti, kas ir iesniegta Vides reģionālās attīstības aģentūrai, un patlaban gaidām no aģentūras atbildi, – pastāstīja Elita Staune.
Vaicāta, vai projekta pasūtītājam varētu piemērot finanšu korekciju, par ko domes deputātu vidū ir bijušas bažas, jo vairākkārt tika mainīti darbu pabeigšanas termiņi, Elita Staune norādīja, ka projekta mērķis ir sasniegts – piebūve uzcelta un pašvaldība no Eiropas atguvusi iztērētos līdzekļus. Tas, vai tiks piemērota finanšu korekcija, kas nozīmētu, ka pašvaldība atmaksā daļu no līdzekļiem, būs atkarīgs no pārbaudes. Viņasprāt, iemesla bažām par to, ka tas varētu notikt, gan neesot.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.03.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto