„Madonas ūdenssaimniecības attīstība, II kārta" projekta ietvaros 2008. gada nogalē AS „Madonas ūdens" saņēma hidrodinamisko automašīnu, kas savu darbu Madonas pilsētas ielās jau ir uzsākusi.
– Hidrodinamiskā mašīna paredzēta kanalizācijas trašu apkopšanai, kā arī inspekcijai, tas nozīmē, ka kanalizācijas trases varēsim arī nofilmēt un pēc tam apskatīties, vai tās ir labā vai sliktā stāvoklī, vienlaikus pārbaudot, kā mūsu darbinieki ir veikuši savu darbu, – skaidroja AS „Madonas ūdens" tehniskais direktors Guntis Šahno.
Viņš uzsvēra, ka uzņēmums ļoti priecājas par saņemto mašīnu, jo kanalizācijas trašu stāvoklis pilsētā, par spīti lielajam darbam, kas ieguldīts trašu atjaunošanā, joprojām nav apmierinošs.
– Vēl ir atsevišķi trašu posmi, kas ir kritiski. It kā esam apzinājuši, kuri tie ir, taču ar jauno hidrodinamisko mašīnu mēs varēsim daudz precīzāk visu pārbaudīt un pārliecināties, vai patiešām situācija ir kritiska, un vajadzības gadījumā problēmas novērst. Protams, mums vēl ir arī vecā mašīna, taču remontdarbu laikā jau redzam, ka lielā daļā trases ir sakrājušās smiltis, kas nozīmē, ka mašīna savas funkcijas pilnībā nespēj veikt, – norādīja AS „Madonas ūdens" tehniskais direktors.
Jaunajai mašīnai darba netrūks, jo Madonas pilsētas dome tuvākajā laikā plāno asfaltēt vairākas ielas. Tas nozīmē, ka jābūt pilnīgai pārliecībai par kanalizācijas trašu stāvokli, pretējā gadījumā svaigi uzlietais asfalts būs jāuzrok; tas, protams, nevienu laimīgu nedarīs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.01.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto