Īsi pirms Jāņiem Madonas pašvaldības sakoptības konkursa „Posies, Madona!" komisija devās izbraukumā, apskatot Madonas namīpašumus.
Jāatgādina, ka pērnvasar konkurss nenotika, tā vietā Madonā un apkārtnē uzņemot ap pusotra tūkstoša puķu un dārzu mīļotāju no visas Latvijas Puķu draugu saietā.
Šogad ir nedaudz mainījies konkursa nolikums, vērtēšanas komisijas sastāvs, kā arī pats nosaukums, kura krusttēvs ir konkursa ilggadējais balvu fonda atbalstītājs, Madonas uzņēmējs Henrihs Circāns – tieši viņš izteica šo nosaukumu „Posies, Madona!".
Arī pārējie konkursa balvu fonda atbalstītāji tie paši – Hipotēku bankas Madonas filiāle un AAS „Balta" reģiona centrs „Vidzeme".
Pirmajā šāgada braucienā komisija guva vispārīgu ieskatu, atzīmēja daudzus sakoptus namīpašumus, ko īpaši novērtēs arī nākamajās braucienu reizēs.
Prieks, ka skaisti tiek uzturēti jau agrāk godalgoti īpašumi, tomēr sevišķi gribētos ieraudzīt vēl vairāk jaunu sakoptu vaibstu pilsētas sejā.
Tiesa, lielākā daļa vasaras vēl priekšā, un, iespējams, ieraudzīsim vēl daudz oriģinālu ideju.
Pirmoreiz īpašumu vērtēšanā piedalās pilsētas arhitekts Jānis Liepiņš, viņš ir arī komisijas priekšsēdētājs: „Ikdienā skrienot daudz ko nepamanām, tagad ieraudzīju daudz skaista un sakopta. Bija patīkami vērtēt padarīto, nevis nepadarīto, kā tas bieži vien ir manā darba ikdienā.
Kopumā pēc pirmā brauciena ar redzēto esmu ļoti apmierināts." Savukārt pilsētas dārznieces pienākumu veicēja Gita Lutce atzīst, ka vērtēšanas ziņā nekas nav mainījies tajā ziņā, ka atkal ir grūti izvērtēt, kurš īpašums ir labākais.
Prieks par madoniešiem, kas ir sakopuši un uztur savus īpašumus, un šādu māju Madonā ir daudz.
Joprojām gaidām arī iedzīvotāju ieteikumus, ierosinājumus, jo ne vienmēr visu var pamanīt no malas.
Autore: DZINTRA STRADIŅA
Madonas pilsētas domes
sabiedrisko attiecību speciāliste