Šonedēļ, neilgi pirms Madonas pilsētas 85 gadu jubilejai veltītajiem svētkiem, ir noņemtas stalažas, kas apjoza Madonas novada pašvaldības administrācijas ēku Saieta laukumā.
Stalažu pazušana gan nenozīmē, ka visi darbi, kas plānoti projektā „Energoefektivitātes paaugstināšana Madonas novada izglītības un pašvaldības iestāžu ēkās", ir pabeigti. Attīstības nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālists Gints Hermanis norādīja, ka ēkas piektajam stāvam pagalma pusē nav pabeigta apmetuma uzlikšana, kā arī jāpabeidz iekšdarbi. „Stars" jau informēja, ka pašvaldība ar būvdarbu veicēju – SIA „CB" – līgumu tika pagarinājusi divas reizes. Tuvojoties kārtējā pagarinājuma beigu datumam – šā gada 31. maijam, kļuva arvien vairāk skaidrs, ka arī šajā termiņā būvniekam iekļauties nebūs pa spēkam. Tādēļ pagājušajā nedēļā notikušajā Madonas novada pašvaldības domes sēdē SIA „CB" vērsās ar iesniegumu, kurā lūdza pašvaldību kārtējo reizi pagarināt termiņu – šoreiz līdz šā gada 28. augustam, kas arī tika piešķirts. Gints Hermanis deputātus informēja, ka līdz 01.05.2011. būvdarbu veicējam bija jāpabeidz visi iekšējie darbi un maijā jāveic tikai ēku ārējo fasāžu dekoratīvā apmetuma uzklāšanas darbi; ēku ārējo fasāžu dekoratīvā apmetuma krāsošanas darbi; ēku ārējo apmaļu apdares un izveides darbi. Uz 01.05.2011. tas tika paveikts tikai vienā objektā. Viņš arī norādīja, ka SIA „CB" savā pēdējā iesniegumā, kurā lūdz termiņu pagarināt, izdara nepamatotus apgalvojumus par kavējuma iemesliem un apgalvo, ka uz 31.05.2011. ir gatava nodot ekspluatācijā deviņus objektus. Šādu būvnieka apgalvojumu Gints Hermanis novērtēja kā pārāk optimistisku, jo, apsekojot minētos objektus un redzot, kādā ritmā tiek veikti būvdarbi, pabeigt darbus ir iespējams divos, maksimums trijos objektos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.06.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto