Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sagaidīsim vai vēl pagaidīsim?

Redakcija

Autors • 09.05.2011.

Sagaidīsim vai vēl pagaidīsim?
Burtu lielums

Zinot to, ka vairāku būvniecības objektu, kuros darbus veic SIA „CB", termiņi tuvojas noslēgumam, Madonas novada pašvaldības dome tās kārtējā sēdē aicināja uzņēmumu sniegt informāciju par darbu progresu un plānoto laika grafiku.

SIA „CB" būvdarbus veic divu projektu – „Energoefektivitātes paaugstināšana Madonas novada izglītības un pašvaldības iestāžu ēkās" un „Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Saulīte" rekonstrukcija" – ietvaros. Abi projekti ir apjomīgi, un to kopējais finansējums ir aptuveni divarpus miljoni latu, no kuriem pašvaldības ieguldītais finansējums vienā projektā ir 10%, bet otrā – 15%. Ne mazums jau esam rakstījuši par ķibelēm un būvdarbu pabeigšanas termiņiem abos projektos, tādēļ svarīgi bija uzklausīt jaunāko informāciju, ko deputātiem sniedza uzņēmuma pārstāvis Ojārs Kārkliņš.

„Pabeigsim līdz 1. jūnijam"

Ievadā attīstības nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālists Gints Hermanis pastāstīja, ka līdz 1. maijam (sēde notika 28. aprīlī. – Aut.) būvnieks energoefektivitātes projektā siltināmajos objektos ir paredzējis pabeigt visus iekšdarbus, ko varēja darīt aukstajos ziemas mēnešos.

– No šiem darbiem pašlaik ir paveikti aptuveni 10%. Ir ēkas, kur progress ir lielāks, bet ir arī objekti, kā, piemēram, Mārcienas pagasta pārvaldes ēka, kur ir skaidri redzams, ka to cilvēku kvalifikācija, kas objektā strādā, neatbilst vajadzīgajai, jo viņi pat lāgā logu nespēja ielikt. Kopumā mūsu kā pasūtītāja lielākās bažas ir par to, ka būvniekam maijā ir jāpaveic 20-25% no kopējā darbu apjoma. Ja vaicā, vai viņi to pagūs izdarīt, mans personīgais viedoklis ir, ka ne, jo būvnieka rīcībā nav pietiekama cilvēkresursa, – savu viedokli pauda Gints Hermanis.

PII „Saulīte" veicamo darbu kontekstā attīstības nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Elita Staune piebilda, ka līgums par darbu veikšanu ar SIA „CB" ir noslēgts līdz 30. jūnijam.

– No būvuzņēmēja puses nav nācis lūgums šo termiņu pagarināt, lai gan darba progress neliecina, ka to varētu veikt laikus, – norādīja Elita Staune.

Ojārs Kārkliņš, uzrunājot deputātus, atzina, ka par spīti grūtībām viņš ir pārliecināts, ka energoefektivitātes projektu SIA „CB" izdosies pabeigt līdz 1. jūnijam.

– Ir objektīvi un subjektīvi iemesli, kādēļ darbi kavējās. Pie nosacīti objektīvajiem var minēt laika apstākļus, jo nebijām rēķinājušies, ka tik ļoti ievilksies ziema. Tagad laika apstākļi ir daudz labvēlīgāki, un varam censties iedzīt nepadarītos darbus. Ja runājam par darbu grafiku, tad, nestrīdoties par konkrētiem paveikto darbu procentiem, varu tam piekrist, jo no mūsu saskaņotā grafika dažos objektos ir palikušas „astes". Ir viens objekts, jau minētā Mārcienas ēka, kur iekšdarbi ir būtiski iekavēti.

Kas attiecas uz ēku fasādēm, arī šo darbu veikšanā patraucēja garā ziema. Piekritīšu, ka ar cilvēkresursiem neiet viegli, taču esmu pārliecināts, ka ar tiem cilvēkiem, kas mums ir un ar ko ir noslēgta vienošanās, spēsim darbus pabeigt līgumā noteiktajā termiņā, – par spīti tam, ka līdz 1. jūnijam laika vairs nav daudz, apņēmību nezaudēja Ojārs Kārkliņš.

„Saulīte" kavēsies

Pārejot pie PII „Saulīte" jautājuma, Ojārs Kārkliņš neslēpa, ka tas ir daudz smagāks par energoefektivitātes projekta realizāciju.

– Ņemot vērā to, ar kādām grūtībām projekts iesākās un kādas bija būvmateriālu un cilvēkresursa cenas uz to brīdi, kad mēs konkursā uzvarējām, un kādas tās ir tagad, esmu pārliecināts, ka uz konkrēto datumu, par kādu ir noslēgts līgums, tehnoloģiski nav iespējams darbus pabeigt. Galvenā problēma ir viena – jau minētās cilvēkresursa un materiālu izmaksas, kas arī būtiski aizkavē darbu veikšanu. Apakšuzņēmēji, kas būtu ar mieru strādāt, pašlaik Latvijā ir grūti pieejami. Neraugoties uz to, darām visu, ko varam, un pat vēl vairāk, lai darbi tiktu veikti kvalitatīvi, – atzina SIA „CB" pārstāvis.

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece un PII „Saulīte" vadītāja Daiga Elga Ābola, uzklausot šo informāciju, pauda neizpratni, kādēļ SIA „CB" pārstāvji, skaidri apzinoties, ka 30. jūnijs nav īstenojams darbu beigu termiņš, vēl pirms pāris dienām darba tikšanās laikā neko par to neminēja un apgalvoja, ka termiņā iekļausies.
– Varbūt ir pienācis īstais brīdis nosaukt tos termiņus, kādos jūs reāli varat iekļauties. Jūs ik pa laikam muļķojat mūs – deputātus, bet pie mums tomēr vēršas arī vairāki novada iedzīvotāji, kuriem ir ļoti svarīgi zināt, kad viņu bērniem bērnudārzā uzlabosies uzturēšanās apstākļi, – iedzīvotāju vazāšanu aiz deguna būvniekiem pārmeta Daiga Elga Ābola.

Ojārs Kārkliņš, uzklausot pārmetumus, deputātiem nosauca termiņus, kuros plāno darbu pabeigt. Jauno korpusu ar visiem labiekārtošanas darbiem plānots pabeigt līdz septembra beigām, bet ēkas veco korpusu – novembrī.

– Vēlos informēt, ka sadarbības līgums ar finansējuma sniedzējiem ir noslēgts līdz augustam, tādēļ man ir jālūdz būvuzņēmējs piesaistīt visus pieejamos resursus, lai darbus paveiktu līdz līgumā noteiktajam termiņam, pretējā gadījumā pasūtītāja pusei rodas ar autoruzraudzību un būvuzraudzību saistīti papildu izdevumi, kas tiks piedzīti no būvnieka, nemaz nerunājot par līguma termiņa neievērošanu, – uzsvēra Elita Staune.

Daiga Elga Ābola SIA „CB" pārmeta arī nesaimnieciskumu.

– Jūs minējāt, ka cena, par kādu jūs konkursā uzvarējāt, bija zema, tad kādēļ darbi netiek darīti tajos mēnešos, kad tos vislabāk un ar viszemākajām izmaksām ir iespējams veikt? Pašlaik ir sācies vasaras periods, kad nevajag tērēt papildu līdzekļus siltumam un apgaismojumam. Pērn ļoti lieli līdzekļi tika tērēti elektrībai. Vēlos informēt deputātus, ka SIA „CB" uz šo brīdi PII „Saulīte" ir parādā 4000 latu par elektrību, kas, redzot mazo paveiktā darba apjomu, ir ļoti liela nauda. Ar savu rīcību jūs paši sev lieki sadārdzināt objekta izmaksas. Gan bērnudārza darbinieki, gan bērnu vecāki vienmēr ir bijuši vērsti uz sadarbību ar būvnieku. Visi ir gatavi nākt pretim un pieciest neērtības, ja redz kustību un to, ka darbi rit uz priekšu, bet pašlaik par to nekas neliecina. Pirms pāris dienām darba sanāksmē tika minēts, ka nākamajā dienā sāksies bērnudārza teritorijas labiekārtošanas darbi. Tā arī neviens nedz vakar, nedz šodien nav parādījies. Vasara būtu veiksmīgākais laiks, kad to darīt, nevis gaidīt rudeni ar lietavām un dubļiem, – pārmetumus, kas mijās ar ieteikumiem, SIA „CB" pārstāvim turpināja izteikt Daiga Elga Ābola.

Nedaudz gaišāku perspektīvu PII „Saulīte" rekonstrukcijas daudzmaz laicīgam noslēgumam piešķīra Ojāra Kārkliņa teiktais, ka uzņēmums, tiklīdz noslēgsies energoefektivitātes projekts, atbrīvojušos cilvēkresursu piesaistīs bērnudārza rekonstrukcijai. To gan būs iespējams realizēt vienīgi pie nosacījuma, ka trešo reizi nenāksies pagarināt energoefektivitātes projekta būvdarbu noslēguma termiņu.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px