Pagājušajā nedēļā, atsaucoties uz Vaijes pašvaldības (Vācija) aicinājumu, Vaijē viesojās bijušā Madonas rajona novadu priekšsēdētāji, lai spriestu par turpmāko savstarpējo sadarbību.
Kā zināms, mūsu pašvaldību sadarbība ar Vaiji ilgst jau 20 gadu. Līdz šim sadarbību koordinēja Madonas rajona padome, taču līdz ar tās likvidāciju radās jautājums, vai sadarbība turpināsies un, ja turpināsies, tad kādā formā. Pagājušajā nedēļā, šķiet, tika saņemta atbilde uz abiem jautājumiem. Visu piecu novadu vadītāji, kā arī Vaijes birģermeistars Franks Lemmermans nolēma, ka sadarbībai jāturpinās.
Būs jauns līgums
– Tiekoties ar Vaijes vadību, pārrunājām jautājumus, kas saistīti ar jauno sadarbības līgumu un tā saturu, jo, mainoties līguma parakstītājiem, iespējams, jāveic izmaiņas arī citos līguma punktos. Līgumā tiks atspoguļota vispārējā vēlme sadarboties un vienlaikus arī noteiktas jomas, kurās sadarbība varētu notikt. Manuprāt, esošais līgums ietvēra plašas sadarbības iespējas, jautājums vienīgi ir par to, cik daudz no tām izmanto. Līgums paredz partnerpašvaldību pārstāvju savstarpējās pieredzes apmaiņu dažādos pašvaldības jautājumos. Lielākoties tā varētu būt pieredzes apmaiņa dažādu pašvaldības uzņēmumu starpā. Piemēram, Madonas novadā šobrīd ir aktuāls atkritumu apsaimniekošanas jautājums. Tiks mainīta apsaimniekošanas sistēma. Atkritumi tiks vākti dalītā veidā – šķirošana notiks jau atkritumu savākšanas procesā. Vaijē šāda sistēma jau ir ieviesta, tādēļ sadarbība sniegtu iespēju iegūt turienes pieredzi, lai izvairītos no kļūdām sistēmas ieviešanas procesā.
Protams, līgums paredzēs arī citus sadarbības veidus, no kuriem sevi gadu gaitā pozitīvi ir apliecinājusi gan skolēnu apmaiņa, gan sporta komandu un kultūras jomas kolektīvu viesošanās, kā arī sabiedrisko organizāciju sadarbība. Tas, kas, iespējams, šajā līgumā būs no jauna, ir sadarbības modelis, kuru mēs praktizējam, sadarbojoties ar Krievijas pusi, proti, mēģinām savest kopā abu pušu uzņēmējus, lai tiem rastos gan kopēji saskares punkti, gan pieredzes apmaiņa, gan iespēja realizēt savu produkciju, – pastāstīja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts.
Viņš gan uzreiz uzsvēra, ka šīs sadarbības veiksme ir atkarīga lielākoties no pašu uzņēmēju atsaucības un vēlmes sadarboties. Pašvaldības uzdevums savukārt ir apzināt uzņēmējus un viņu intereses, nodot šo informāciju sadarbības partneriem, lai tie spētu piemeklēt sadarbībai piemērotus uzņēmējus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 27.04.2010.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto