Svētdienas pievakarē Rūpniecības ielas daudzdzīvokļu māju rajonā plīsis ūdensvads. Ūdenim sasalstot, apkārtējās ielas ātri vien pārvērtās slidotavā, taču AS „Madonas ūdens" brigāde laikus reaģēja un uzsāka labošanas darbus.
– Pagaidām ūdensvads ir sataisīts tādā kā pagaidu variantā, un situācija ir tāda, ka Rūpniecības ielas namu kvartālā ūdens ir, bet ar nepietiekamu spiedienu. Māju augšējo stāvu dzīvokļos ūdens spiediens ir ļoti zems, Kalna ielā daudzdzīvokļu mājas diemžēl vispār palikušas bez ūdens. Bet ir pagājis tikai svētdienas vakars un aizsākusies pirmdiena. Vakarā noteikti viss būs savests kārtībā. Spiediens pazemināts tādēļ, ka tehniski ūdeni nevaram laist iekšā ar pilnu jaudu, jo ūdensvads sataisīts tikai pagaidu variantā, pretējā gadījumā tas atkal plīstu, – vakar, dienas vidū, komentēja AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks. Viņš arī skaidroja, ka plīsis maģistrālais ūdensvads Rūpniecības ielā. Plīsušais ūdensvads bijis vecs, bet tas šoreiz nav bijis par cēloni negadījumam. Tāpat ūdensvads nebijis aizsalis, bet gan virskārta sasalusi vairāk nekā citus gadus. Salam pieņemoties spēkā, grunts sākusi kustēties, kas arī izraisīja ūdensvada pārraušanu. Viņš turpināja: – Pie mums, Madonā, šī nav pirmā bargā ziema, tāpēc arī īpašu pārsteigumu nav. Domājams, ka ūdensvadu aizsalšanas problēmām gan nevajadzētu rasties, vienīgi laikā, kad sāksies atkusnis, atkal kustēsies grunts, kas varētu izraisīt jaunus negadījumus. Salīdzinājumā ar kolēģiem citās pilsētās pie mums vēl situācija ir normāla.
Guntars Dambenieks saistībā ar salu un ūdenssaimniecības problēmām vēlējās pateikties par sapratni privātmāju īpašniekiem, kuri šoziem diemžēl saskārušies ar aizsalušiem pievadiem.
– Paldies par sapratni, jo, kā jebkurai jaunai lietai, arī jaunajām skaitītāju akām ir nepilnības. Taču darām visu, ko spējam, lai situācija atrisinātos. Pagaidām ir aizsaluši kādi 30 pievadi. Arī šobrīd paralēli lielajai avārijai Rūpniecības ielā kausējam aizsalušās akas un cenšamies pēc iespējas ātrāk novērst aizsalumus – no 24 šorīt aizsalušajām skaitītāju akām palikušas kādas 6, grūtāk ir ar pievadiem. Šo tendenci analizējam, nosakām, kas īsti par problēmu, lai jau vasarā varētu to pilnībā novērst. Arī Ventspilī un Daugavpilī, kur arī uzstādītas jaunas skaitītāju akas, ir ļoti līdzīga situācija, – skaidroja Guntars Dambenieks.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto