Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Redzeslokā būs visi pieci novadi

Redakcija

Autors • 11.12.2009.

Redzeslokā būs visi pieci novadi
Burtu lielums

Izskaņai tuvojas 2009. gads. Tas ir laiks, kad daudzi atskatās un izvērtē aizvadītā gada spilgtākos notikumus. Tas ir arī laiks, kad jāizlemj, kādus laikrakstus un žurnālus abonēt nākamajā gadā.

Viens no jautājumiem, ko šajā laikā un arī pirms tam, tūlīt pēc novadu izveidošanas, biežāk ir uzdevuši mūsu lasītāji, ir – kā turpmāk strādās „Stars", vai tā redzeslokā galvenokārt būs tikai Madonas novads vai lasītāji tiks informēti par aktualitātēm arī Cesvainē, Lubānā, Ērgļos un Varakļānos?

To, ka mūsu plānos neietilpst līdzšinējās darbības zonas sašaurināšana, esam jau deklarējuši, taču tas, cik plaši un veiksmīgi mums izdodas aptvert un atspoguļot visu to, kas notiek bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados, nav atkarīgs tikai no mums, bet arī no savstarpējās sadarbības, informācijas aprites, tās pieejamības.

Lai plašāk iepazīstinātu ar „Stara" līdzšinējo darbību, nākamā gada iecerēm, kā arī pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas, šonedēļ uz diskusiju redakcijā aicinājām visu piecu novadu – Madonas, Cesvaines, Lubānas, Ērgļu un Varakļānu –
pašvaldību vadītājus Andreju Ceļapīteru, Vilni Špatu, Tāli Salenieku, Guntaru Velci un Modru Vilkaušu. Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis sakarā ar sapulci Rīgā otrdien redakcijā gan nevarēja ierasties, bet ar viņu mēs tikāmies dažas dienas vēlāk.

– Šodien esam aicinājuši jūs uz sarunu redakcijā, lai uzzinātu, kā jūs saredzat sadarbību ar „Staru", un pastāstītu, kā, savukārt, mēs saredzam to no savas puses. Pēc administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas mums bija daudz jautājumu par to, kā būs turpmāk, vai „Stars" strādās, paturot redzeslokā tikai Madonas novadu vai arī citas bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidotās pašvaldības, kā tas tiks ietverts laikraksta nosaukumā. Par to, ka, tāpat kā līdz šim, turpināsim atspoguļot aktualitātes dažādos novados, nešaubījāmies, bet visai ilgi diskutējām par to, kā sevi definēt, līdz nonācām pie visai interesanta formulējuma – Madonas reģiona laikraksts. Gribētos dzirdēt arī jūsu domas, cik veiksmīgs ir šis definējums un vai mums pietiekami plaši izdodas atspoguļot dzīvi jūsu vadītajos novados, – aicināja „Stara" galvenā redaktore Baiba Miglone.

– Interesenti „Staru" var abonēt atsevišķi vai komplektā ar žurnālu „Māja", „Neatkarīgās Rīta Avīzes" izdevumu, kas finansiāli ir izdevīgāk, jo tas ir lētāk, nekā abonējot katru izdevumu atsevišķi. Laikā, kad samazinās abonentu skaits visiem preses izdevumiem, arī „Stars" šai ziņā nav izņēmums. Diemžēl abonentu skaits krītas ar katru gadu, taču joprojām „Staram" ir pietiekami plašs lasītāju loks visos novados, – uzmanību vērsa Baiba Miglone.

Patlaban „Stara" tirāža ir gandrīz 6000 eksemplāru, tai skaitā abonentu – nepilni 4300. Madonas novadā, kā jau lielākajā, „Stara" abonentu ir visvairāk – 63,6% , Cesvaines novadā – 10,8%, Lubānas novadā – 9%, Ērgļu novadā – 7,8% un Varakļānu novadā – 5,9% no kopējā abonentu skaita.

Latvijas reģionālo izdevumu vidū „Stars" visa 2009. gada griezumā ir pirmajā desmitniekā – stabili turas astotajā devītajā vietā.

– Tas nav slikts rādītājs, – uzsvēra „Stara" galvenā redaktore, un tam piekrita arī novadu domju priekšsēdētāji, bet Madonas novada pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters precizēja: – Tas ir ļoti labs rezultāts.

– Daudzi „Staru" lasa bibliotēkās, darbavietās, ar preses izdevumiem savstarpēji apmainās arī kaimiņi. Katrā ziņā „Stars" ir tas, caur kuru vēstījums lielā mērā nonāk pie iedzīvotājiem visos novados. To, ka tā ir ļoti laba iespēja cilvēkus informēt un uzrunāt, vienmēr esmu uzsvērusi dažādās auditorijās un uz to vērsusi arī sadarbības partneru uzmanību. Turklāt daudz ko no tā, kas tiek publicēts „Starā", nevienā citā laikrakstā, ne arī internetā nevar izlasīt, – sacīja Baiba Miglone.

Izmantos arī "Staru"

Arī novadu pašvaldību vadītāji atzina, ka „Staram" ir liela nozīme novadu iedzīvotāju informēšanā, neraugoties uz to, ka pašvaldības izdod arī savus informatīvos izdevumus, kā arī uzteica pašvaldību un laikraksta līdzšinējo sadarbību ar piebildi, ka to ir iespējams uzlabot un aktivizēt abpusēji.

– Par to, kā labāk, operatīvāk un plašāk informēt iedzīvotājus, Madonas novada pašvaldībā tiek nopietni domāts. Esam iecerējuši pieturēties pie šādas shēmas: izmantot visātrāko informēšanas metodi – internetu (vienīgā bēda, ka tas ir pieejams ne visiem lauku iedzīvotājiem); reizi mēnesī izdot „Domes Vēstnesi", lai publicētu saistošos noteikumus, pašvaldības lēmumus un citas svarīgas ziņas, bet aktuālākās informācijas publicēšanai, tāpat kā līdz šim, izmantot laikrakstu „Stars", kas iznāk trīs reizes nedēļā, līdz ar to saprotams, ka pašvaldības izdevums ar jaunumiem nevar apsteigt „Staru". Tas joprojām ir ļoti laba iespēja, kā novadīt informāciju līdz iedzīvotājiem. Šie ir trīs informācijas veidi, ko nākamajā gadā noteikti izmantosim, plus Vidzemes TV, kas arī ir ļoti laba lieta un spēcīgs informēšanas līdzeklis. Pateicoties televīzijai, mēs esam pamanīti un pat kļuvuši ļoti atpazīstami, jo Dzintras Stradiņas un Kārļa Kumsāra veidotos sižetus parāda ne tikai Vidzemes TV, bet arī LTV1 „Novadu ziņās", ko skatās visā Latvijā, – norādīja Andrejs Ceļapīters.

Vaicāts, vai „Staram" bieži gadās palaist garām kādu svarīgu notikumu Madonas novada pašvaldības dzīvē, viņš bija paškritisks.

– Ja „Staram" arī kas paliek nepamanīts, tad lielā mērā vainīgi esam paši. Taču, ja paanalizē laikrakstā publicētos materiālus, jāsecina, ka nekas īpaši daudz „Stara" uzmanībai vis garām nepaskrien. Droši vien mums pašiem jābūt aktīvākiem un jāinformē par to, kas novadā notiek. Sarūpēt informāciju jau nemaz nav tik viegli, notikumu klāsts nav tik blīvs, ka katru dienu notiktu kas ļoti izcils un laikraksta lasītāju ievērības cienīgs. Atceros, kad vadīju Praulienas pagasta padomi, es visu laiku domāju arī par to, ko „Staram" pavēstīt, ja piezvanīs toreizējā „Stara" žurnāliste Astra Zagorska un vaicās, kas interesants noticis Praulienā, ko rubrikā „Pašvaldību ziņas" varētu pavēstīt „Stara" lasītājiem, – atcerējās Andrejs Ceļapīters.

To, ka „Starā" tiek publicēta pietiekami plaša informācija ne tikai par Madonas, bet arī citiem novadiem, atzina arī Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks.
– Reizēm pat šķiet, ka tiek publicētas arī ne tik svarīgas ziņas, kas interesantas varbūt ir tikai nelielai lasītāju daļai, kā, piemēram, par tādiem vietējiem pasākumiem kā „Popiela", kas katru gadu notiek gandrīz visās skolās, bet izcelta tiek tikai viena vai dažas. Taču kopumā „Starā" tiek atspoguļoti svarīgākie notikumi un jaunumi, kas saista iedzīvotāju uzmanību. Interese par to, kas notiek bijušajā Madonas rajona teritorijā, joprojām ir dzīva, šī saikne nav zudusi un no informatīvā viedokļa vajadzīga arī pašvaldībās strādājošajiem. Ņemot to vērā, tagad arī Lubānas novada pašvaldība abonē laikrakstu „Stars". Taču, lai „Starā" tiktu publicēts vairāk jaunumu tieši par Lubānas novadu un parādītos interesanti apraksti par novada ļaudīm, arī mums pašiem ir jābūt aktīvākiem un jāizmanto „Stara" piedāvātās iespējas, jāinformē par to, kas pie mums notiek, – atzina Tālis Salenieks.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.12.2009.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px