Jūnija pirmā darbdiena Madonā šonedēļ sākās ar divām svarīgām ziņām. Vakarpusē tika uzspridzināts bijušais „kombikorma" rūpnīcas monstrs, bet pirms tam Saieta laukumā tika atrisināta vēl kāda problēma, proti, tika uzstādīts jauns laikrādis. Pulkstenis pilsētas centrālajā laukumā tagad rāda pareizu laiku!
Var, protams, iebilst – kas tur sevišķs. Taču, ja pie tā bija pierasts jau vairāk nekā desmit gadu garumā, tad tomēr gribējās, lai, atrodoties Saieta laukumā varētu atkal pārliecināties, kāds ir pareizs laiks, un tas atkal daudziem kļūtu par satikšanās vietu.
Minūtes un stundas pulkstenis pilsētas centrālajā laukumā sāka skaitīt 2003. gada 14. novembrī, kad to Madonai uzdāvināja Hipotēku banka, atzīmējot savas pastāvēšanas 10. dzimšanas dienu. Jāpiezīmē, ka Hipotēku banka par šādu skaistu dāvanu bija parūpējusies arī citām Latvijas mazpilsētām. Kā toreiz atklāšanas pasākumā sacīja bankas nodaļu mārketinga projektu vadītāja Anita Rasiņa, šādi rīkojoties, katrai pilsētai tiek piešķirts kāds jauns vaibsts un sakārtota kāda matu sproga. Pulksteņa uzstādīšana Saieta laukumā notika gadā, kad Latvija atzīmēja 85. dzimšanas dienu, Hipotēku banka – desmitgadi, savukārt Madonas pilsētas pašvaldība konkursā par sakārtotāko Latvijas pilsētu bija izcīnījusi skaistumkaralienes titulu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.06.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto