Pēc ilgāka laika perioda un arī pastiprinātas iedzīvotāju intereses Madonas novada pašvaldības domes deputāti ir sastādījuši grafiku, pēc kura viņi regulāri pieņems iedzīvotājus.
„Stars" jau rakstīja, ka visu aprīli deputāti un domes vadība apmeklēs katru pagastu, kurā iepazīstinās ar to, kas novadā divu gadu laikā paveikts un ko vēl plāno izdarīt, kā arī atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem. Pirmās tikšanās jau ir notikušas.
Līdztekus šim pasākumam, kas, pēc Madonas novada domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera domām, būtu jāizveido kā ikgadēja tradīcija, pašvaldība ir izveidojusi grafiku ar deputātu pieņemšanas laikiem. Vajadzību pēc tā ik pa laikam aktualizēja novada iedzīvotāji un arī paši deputāti, kas vienlaikus atzina, ka iezīmēt konkrētu laiku, kas būtu regulārs, savā darba grafikā nav viegli. Kaut arī visi deputāti atzina, ka ir brīvi sazvanāmi un pieejami ikdienā, iedzīvotāju pieredze mēdz būt atšķirīga. Ļoti iespējams, ka tie iedzīvotāji, kas nāks uz pieņemšanām, citos apstākļos deputātus traucēt nevēlētos.
Ar Andreju Ceļapīteru konkrētu tikšanās laiku var sarunāt, viņam piezvanot, jo darba specifika ir tāda, ka viņš pār savu laiku nav noteicējs, līdz ar to nebūs arī iespējams katru reizi konkrētajā laikā ar iedzīvotājiem tikties. Neraugoties uz to, visus pārējos domes deputātus, vismaz reizi mēnesī, iedzīvotāji varēs sastapt konkrētā laikā. Vispieejamākā ir domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola, kuras kabinetā (Saieta laukumā 1, Madonā, 2. stāvā, 212. kabinetā) arī notiks deputātu pieņemšana. Ar viņu var tikties katru pirmdienu (no pulksten 8 līdz 12) un katru ceturtdienu (no pulksten 13 līdz 17). Pārējie domes deputāti iedzīvotāju pieņemšanai ir atvēlējuši vienu dienu mēnesī: Gunita Kļaviņa – katra mēneša pirmajā trešdienā no pulksten 16 līdz 18; Bruno Kokars – katra mēneša pirmajā pirmdienā no pulksten 16 līdz 17; Artis Kumsārs – katra mēneša pirmajā otrdienā no pulksten 11 līdz 13; Vineta Lamberte –
katra mēneša ceturtajā pirmdienā no pulksten 8 līdz 17; Agris Lungevičs (216. kabinetā) – katra mēneša trešajā trešdienā no pulksten 15 līdz 18; Daiga Maderniece – katra mēneša trešajā otrdienā no pulksten 16 līdz 18; Vanda Maderniece – katra mēneša otrajā trešdienā no pulksten 10 līdz 12; Valentīns Rakstiņš – katra mēneša pirmajā ceturtdienā no pulksten 14 līdz 16; Andris Sakne – katra mēneša otrajā pirmdienā no pulksten 13 līdz 15; Rihards Saulītis – katra mēneša trešajā trešdienā no pulksten 10 līdz 12; Roberts Šņepsts – katra mēneša pirmajā piektdienā no pulksten 13 līdz 14; Kaspars Udrass – katra mēneša pirmajā pirmdienā no pulksten 17 līdz 18; Ruta Vizāne – katra mēneša otrajā piektdienā no pulksten 12 līdz 13; Valdis Vucāns – katra mēneša trešajā pirmdienā no pulksten 16.30 līdz 17.30; Modris Zomerovskis – katra mēneša otrajā piektdienā no pulksten 14 līdz 16.
Perspektīvā tiek domāts arī par iedzīvotāju pieņemšanu pagastos.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS