Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Problēmu atrisinās – ieeju siltummezglā izbūvēs

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 23.05.2016.

Problēmu atrisinās – ieeju siltummezglā izbūvēs
Burtu lielums

Pēc tam, kad Madonas novada domes sēdē deputāti (14 balsojot „par", vienam atturoties) apstiprināja SIA „Madonas namsaimnieks" iesniegto koptāmi dzīvojamās mājas Rūpniecības ielā 20/1 siltummezgla telpai piekļuves mezgla izbūvei, var diezgan droši apgalvot, ka problēma, kas satrauca mājas iedzīvotājus, tiks atrisināta.

Dome piešķīra projekta realizēšanai finansējumu 2017,48 EUR apmērā, pārskaitot līdzekļus mājas apsaimniekotājam SIA „Madonas namsaimnieks", tai skaitā durvju ieejas mezgla izbūvei – 1647,48 EUR (ieskaitot PVN) un projekta dokumentācijas izmaksām – 370 EUR (ar PVN netiek aplikts).
„Stars" 26. februārī jau rakstīja par mājas Rūpniecības ielā 20/1 dzīvokļu īpašnieku un citu šīs mājas telpu īpašnieku sapulci, kurā galvenokārt tika apspriesta siltummezgla pieejamība un kāpēc siltummezgls savulaik Zemesgrāmatā netika ierakstīts kā apgrūtinājums. Starp citu, tā nebūt nebija pirmā sapulce, kurā šī problēma tika aktualizēta.
Arī SIA „Madonas namsaimnieks" pārstāvji domes sēdē deputātus informēja, ka vairākkārt notikušas dzīvojamās mājas Madonā, Rūpniecības ielā 20/1, dzīvokļu īpašnieku sapulces par mājas iedzīvotāju piekļuvi kopīpašumam nepieciešamajām inženierkomunikācijām – siltummezglam, kas atrodas privātīpašumā šīs mājas nedzīvojamajā telpā.
Laikā, kad to tagadējais šo telpu īpašnieks iegādājās no SIA „Reāla Pāreja" un SIA „Laiks", Zemesgrāmatā atzīmes par apgrūtinājumu – siltummezgls – nebija. Madonas pilsētas dome šo īpašumu atļāva privatizēt, līgumā gan ierakstot apgrūtinājumu – siltummezgls, bet nostiprinājuma lūgumā tas netika izdarīts. Tādējādi privatizācijas gaitā siltummezgla telpa nonāca privātā īpašumā, liedzot mājas dzīvokļu īpašniekiem piekļuvi tai.
Sapulcē, kurā tika apspriests šis jautājums, piedalījās visas ieinteresētās puses, tai skaitā arī Dimitrijs Volkovs un Vasīlijs Kasadžikovs, kuri atbalstīja dzīvokļu īpašnieku vēlmi ierīkot atsevišķu ieeju siltummezglā, izbūvējot durvis no mājas ārpuses. Vienlaikus viņi uzsvēra, ka arī līdz šim mājas vecākajam un iekšējo tīklu apkalpotājam – SIA „Madonas siltums" – tas nekad nav ticis liegts, ko apstiprināja arī SIA „Madonas siltums" pārstāvis – siltumenerģētikas inženieris Ivars Grandāns. Sapulcē tika panākta vienošanās, ka neviena no ieinteresētajām pusēm neiebilst pret siltummezgla kā apgrūtinājuma ierakstīšanu Zemesgrāmatā.
– Kā šīs mājas apsaimniekotājs-pārvaldnieks mēs atbilstoši sapulcē pieņemtajam lēmumam virzījām jautājumu izskatīšanai Madonas novada pašvaldības domes sēdē, informējām deputātus par atsevišķas ieejas siltummezglā izbūves un apgrūtinājuma – siltummezgla – ierakstīšanas Zemesgrāmatā nepieciešamību, kā arī to, kāpēc ir izveidojusies šāda situācija, – „Staram" atzīmēja Osvalds Lucāns. – Paldies Madonas novada domes deputātiem par sapratni, to, ka nepieciešamie līdzekļi šim mērķim tika piešķirti. Vispirms tiks izstrādāts projekts, un pēc tam dzīvojamajai mājai Rūpniecības ielā 20/1 tiks izbūvēta ieeja siltummezgla telpā. Cerams, ka tad šis jautājums tiks noņemts no dienaskārtības.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px