Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Privātos kontos nopludināti vairāk nekā 13 tūkstoši

Redakcija

Autors • 21.04.2010.

Burtu lielums

TV3 analītiskais raidījums „Nekā personīga" aizvadītajā svētdienā informējis par šokējošu gadījumu, kas noticis tepat madoniešu acu priekšā, – pagājušā gada laikā Madonas policijas pārvaldē grāmatvede pārskaitījumu veidā uz privātpersonu kontiem nopludinājusi 13 500 latu. Par to informē arī ziņu aģentūra BNS.

Kā raksta BNS, Madonas policijā pērn strādāja galvenā grāmatvede Iveta Senkāne. Viņa veica maksājumus par policijai izrakstītajiem rēķiniem, bet vairākos maksājuma uzdevumos izmainīja konta numurus. Rezultātā policijas nauda nonāca nevis pie uzņēmumiem, bet citur – pašas grāmatvedes un vēl kādas personas kontā. Rēķinu apskate liecina, ka parakstu uz pārskaitījumiem licis arī Madonas policijas priekšnieks Ēriks Andžāns. Tagad viņš policijā vairs nestrādā, bet kļuvis par Jēkabpils cietuma priekšnieku.

Pavisam grāmatvedei izdevās no policijas naudas aizpludināt 13 500 latu. Punktu tam pielika policijas reorganizācija, kad Madonas policijas pārvaldi pārveidoja par iecirkni un grāmatveža posteni likvidēja. Taču zādzību vēl ilgi nepamanīja. To izdevās konstatēt tikai šogad, kad uzņēmumi beidzot sāka sūdzēties, ka nesaņem no policijas naudu.

Cenšoties atgūt zaudēto, policija ir arestējusi grāmatvedes mantu, tomēr pašu grāmatvedi ne, jo izmeklēšana vēl neesot galā. Nav vēl skaidrs, cik naudas piesavinājusies pati grāmatvede un cik – vēl kāds, pastāstīja „Nekā personīga".
Ēriks Andžāns no Madonas policijas aizgāja strādāt citā darbavietā, viņš Jēkabpilī jau pusotru mēnesi pilda cietuma priekšnieka pienākumus. Lēmumu par darba maiņu Ē. Andžāns ar notikušo Madonas policijā nesaista. Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte, kas Ēriku Andžānu pieņēma pašreizējā amatā, no sarunas ar „Nekā personīga" atteicies, jo esot slims. Kā izskanēja raidījumā, Ēriks Andžāns Visvaldi Puķīti iepriekš tīri labi pazinis, kad Puķītis vēl pildīja Ceļu policijas priekšnieka pienākumus. Abi toreiz bieži tikušies vadības sanāksmēs. Par notikušo Madonā jaunais Jēkabpils cietuma priekšnieks paudis sašutumu, bet savu vainu noliedza.

Ē. Andžāns uzskata, ka pie visa vainojama grāmatvede, un norāda, ka ne visus maksājumus akceptējis viņš, uz dažiem parakstu licis viņa toreizējais vietnieks, kas Madonas policiju vada šobrīd.

„Stars" sazinājās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku Vasīliju Himuļu, kas apstiprināja, ka par šo lietu Madonas policijas iecirknī bija uzsākts kriminālprocess, taču nu tā nodota Iekšējās drošības birojam. Sakarā ar to, ka lieta vairs nav Madonas policijas lietvedībā, policijas darbinieki to nedrīkst sīkāk komentēt.

Sagatavoja
LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px