Madonas iedzīvotāji pēdējos mēnešos būs pamanījuši, ka daudzviet pilsētā tiek noņemti lielie atkritumu konteineri. Viena no pēdējām vietām, kur iedzīvotāji vairs nevarēs izmest atkritumus, ir Ozolu iela Augu ielas rajonā.
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis konteineru skaita samazināšanu skaidroja ar to, ka privātmāju īpašnieki pāriet uz individuālo konteineru sistēmu.
– Konkrētajā vietā daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem lielie konteineri saglabājas Priežu ielā, bet privātmāju iedzīvotājiem ir jāpāriet uz individuālajiem konteineriem. Pie lēmuma likvidēt Ozolu ielas atkritumu konteineru laukumu nonācām tādēļ, ka daudzi privātmāju iedzīvotāji ar uzņēmumu neslēdza līgumu, bet atkritumus turpināja izgāzt. Jāpiebilst, ka minētais atkritumu konteineru laukums atradās uz privātās zemes un mums bija jābūt nomas līgumam ar zemes īpašnieku, kura prasības, daļēji arī tādēļ, ka iedzīvotāji šo laukumu regulāri piemēsloja, nevarējām izpildīt. Arī apkārtējo māju iedzīvotāji regulāri sūdzējās par šo laukumu, jo netīrības dēļ tur bija savairojušās žurkas.
Privātmājām, kam līdz šim nav bijis līgumu, ir izsūtīts paziņojums, tiem, kam šādi līgumi bija, esam par laukuma likvidēšanu paziņojuši un iedevuši individuālos konteinerus ar 240 litru ietilpību. Pilsētā jau ir izsniegti 60 šādi konteineri, un nav arī bažu, ka to varētu pietrūkt, jo kopumā iepirkti ir 300, ar ko varam nodrošināt visus pilsētas privātīpašniekus. Atkritumi no mazajiem konteineriem tiek savākti ne retāk kā reizi divās nedēļās, ja konteiners ir paredzēts viena cilvēka vajadzībām, tad – reizi mēnesī. Finansiālā izteiksmē iedzīvotājiem nekas nemainās, jo maksa par atkritumu apsaimniekošanu paliek vecā, – skaidroja Guntars Dzenis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.03.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto