Februāra sākumā Madonu apmeklēja vairāki Satiksmes ministrijas pārstāvji, tai skaitā VAS „Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Tālis Straume. Viņu mērķis bija apsekot apvedceļu, spriest par iespējām novērst radušās kļūdas un trūkumus.
Kaut arī šobrīd apvedceļš tiek aktīvi lietots, ekspluatācijā tas nodots vēl nav. Tam par iemeslu ir vairākas projektēšanas un būvniecības laikā pieļautās kļūmes un neprecizitātes. Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters norādīja, ka tiekoties arī pārrunāts, kā problēmas novērst. Sarunas beigās nonākuši pie viedokļa, ka jāgatavo vienošanās un, laikam kļūstot siltākam, varētu arī sākties darbi pie problemātisko apvedceļa vietu labošanas.
Lielākā problēma – loki
Madonas pilsētas pašvaldības vadītājs atzina, ka problēmas vienā gadījumā ir saistītas ar neprecizitātēm projektēšanā, bet citos gadījumos – ar veikto būvniecības darbu kvalitāti.
– Kas attiecas uz loku izbraukšanas konfigurāciju, problēmu rada apstāklis, ka lielās fūres nevar izbraukt lokus, braucot pa ceļa asfaltēto daļu. Rudens pusē fūres aizmugure divas reizes norāva aizsargbarjeru jeb cinkoto režģi Saules ielas lokā, tāpēc, manā skatījumā, šīs vietas ir neprecīzi projektētas. Izbraukt loku ir iespējams, taču autovadītājiem projektētājs ir paredzējis braukt ar auto priekšējiem riteņiem pa nelīdzeno betona-laukakmeņu mūrēto saliņu. Ne vienmēr autovadītājs spēj reaģēt un savākt savu auto. Arī saliņu bordu izpildījums nav tāds, kāds būtu nepieciešams. Nelielas problēmas atsevišķās vietās ir arī ar lietusūdens atvadi u. c. sīkāki jautājumi, – par problemātiskajām apvedceļa vietām pastāstīja Andrejs Ceļapīters.
Daudzu šoferu, it īpaši smago auto vadītāju, viedoklis apvedceļa kontekstā nav noslēpums, taču acīmredzot iedzīvotāji savas izjūtas un viedokli vairāk patur pie sevis vai tuvā draugu lokā.
– Oficiālas rakstveida sūdzības no iedzīvotājiem dome nav saņēmusi. Invalīdu dienas ietvaros tika rīkots tests, kura laikā cilvēks invalīda ratiņos pārbaudīja Madonas ielas, iestādes un arī apvedceļu. Rezultātā viņi bija sagatavojuši rakstisku priekšlikumu novērst problēmas. Tur gan vairāk bija aplūkota situācija, ka ar invalīda ratiņiem cilvēks saviem spēkiem nevar uzbraukt uz pacēluma. Mainot kāpumu un leņķi, šīs problēmas var viegli novērst. Tam piekrita arī ministrijas cilvēki, – uzsvēra Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.02.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto