Pagājušajā nedēļā notikušajā Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika lemts par nepieciešamību nojaukt ēku Madonā, Saieta laukumā 8.
Būvvaldes vadītājs Andris Rieba norādīja, ka minētā ēka sakarā ar tās šābrīža tehnisko stāvokli ir lietošanai bīstama un ar savu pastāvēšanu apdraud sabiedrisko drošību, kā arī vizuāli bojā Madonas pilsētvides ainavu.
Civillikuma 1084. pantā ietverts princips, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jātur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem. Būvniecības likuma 31. pantā arī noteikts – ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā stāvoklī, ka tās lietošana ir bīstama, vai tā bojā ainavu, īpašniekam tā jāsaved kārtībā vai jānojauc atbilstoši Civillikuma 1084. panta noteikumiem.
Madonas Valsts ģimnāzijas direktore un domes deputāte Vanda Maderniece atzina, ka ierosinājusi konkrēto lēmumprojektu, jo pirms pilsētas talkas, apsekojot ģimnāzijas apkārtni, atklājies, cik patiesi bēdīgā stāvoklī ir minētā ēka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.05.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto