Vakar sākās parakstu vākšana par arodbiedrības ierosinātajiem Satversmes grozījumiem, kas dotu tiesības ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju iesniegt Valsts prezidentam lēmuma projektu par Saeimas atlaišanu, kuru prezidents nodod Saeimai. Ja Saeima to nepieņem bez pārgrozījumiem pēc satura, tad tas ir nododams tautas nobalsošanai.
Aktīvi parakstu vākšana pirmajā dienā noritēja Madonas pilsētā, parakstu vākšanas vietā – kultūras nama filiālē „Vidzeme". Kā „Staru" informēja pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Ernests Šļivka, jau līdz pulksten 11 bija parakstījušies ap 20 vēlētāju, pamatā Madonas pilsētas iedzīvotāji.
– Cilvēki nāca nepārtraukti. Pavisam pirmajā parakstu vākšanas dienā Madonā parakstījās 39 pilsoņi, galvenokārt gados vecāki cilvēki. Jaunākais ir 1960. gadā dzimušais, bet vecākajam šogad apritēs 90 gadu, – pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja teikto papildināja pilsētas vēlēšanu komisijas locekle Laima Garā.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA