Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pircēju šoreiz varēja būt vairāk

Redakcija

Autors • 18.11.2009.

Pircēju šoreiz varēja būt vairāk
Burtu lielums

Pagājušajā sestdienā turpinājās 12. septembrī aizsāktā Madonas novada pašvaldības tradīcija – katru mēnesi Madonā, Saieta laukumā, rīkot tirgu, kur iedzīvotāji varētu iegādāties gan zemnieku saimniecībās un piemājas dārzos izaudzēto, gan zivju un gaļas produkciju, gan amatnieku izstrādājumus, gan apģērbus, apavus un citas ikdienā nepieciešamās lietas. Līdz tam vēsturiskajā Madonas pilsētas tirgus laukumā tirgus „Viss dārzam" tika rīkots tikai pavasarī, bet tagad tirgus notiek katru mēnesi.

Arī pagājušajā sestdienā Saieta laukumā valdīja rosība. Tiesa, ne tik liela, kā, piemēram, Kartupeļu svētkos, kad pircēju pieplūduma maksimumstundās nebija, kur ābolam nokrist. Bet arī šoreiz piedāvāto preču klāsts bija pietiekami plašs. Taču noteikti vairāk varēja būt pircēju, toties piedāvātās preces bez drūzmas varēja aplūkot labāk un izvēlēties nesteidzoties, kā arī vienoties par abpusēji izdevīgu cenu. Tā kā pircēju bija mazāk un arī pirktspēja daudziem ir būtiski samazinājusies, daudzas preces tika piedāvātas patiešām par labu cenu, bet kāds tirgotājs visām precēm – gan apaviem, gan vējjakām utt. – bija noteicis vienu cenu un aicināja tās iegādāties par 10 latiem. Par izdevīgu cenu (Ls 2 par kg) tirgū varēja iegādāties arī Lubāna ezera līdakas un daudz ko citu, tai skaitā arī sivēnus, un dažiem atradās arī pircēji.
– Šodien savu preci tirgū Madonā piedāvā ap 90 tirgotāju un zemnieku. Lielā izvēlē ir zivju izstrādājumi, ko var iegādāties vismaz sešās vietās. Plašāks varēja būt gaļas izstrādājumu piedāvājums, tos var nopirkt vien pie pāris tirgotājiem, bet tas savā ziņā ir skaidrojams ar to, ka Madona nav vienīgā pilsēta, kur 14. novembrī notiek tirgus, – novēroto pašvaldības tirgū papildināja Madonas novada pašvaldības tirgus organizatore Nadežda Seļma, vienlaikus atzīstot, ka turpmāk, lai vairotu pircēju pieplūdumu, šis pasākums ir aktīvāk jāpopularizē un informācijai jābūt plašākai, jo, ja nebūs pircēju, tirgotāji un zemnieki uz tirgu Madonā nebrauks.

Nākamais tirgus Madonā, Saieta laukumā, jau Ziemassvētku un jaunā gada noskaņās tiks rīkots 12. decembrī.

Madonas novada pašvaldības tirgus organizatore Nadežda Seļma atgādina, ka zemnieku saražoto un izaudzēto produkciju nedēļas nogalē joprojām var iegādāties arī pašvaldības tirgū Saules ielā. Atsaucība gan esot dažāda, bet, piemēram, pirms nedēļas, 7. novembrī, bijis samērā daudz gan pircēju, gan arī zemnieku, varēja nopirkt pat tītarus un, kā ierasts, arī sivēnus, ko pārdot gan neizdevās. Toties uz izķeršanu bijuši ķiploki, kas šajā sezonā ir tik pieprasīti, ka to pat esot pietrūcis. Savukārt kartupeļus varēja nopirkt par 13-16 santīmiem kilogramā.

Ļoti pieprasīti ir arī Barkavas tomāti, un vismaz līdz šim katras nedēļas nogalē tos varēja iegādāties arī zemnieku tirgū Madonā.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px