Sakopšanas talka pavasarī madoniešiem nav nekas jauns. Tā tiek rīkota jau kopš 2001. gada, kad jaunievēlētā Madonas pilsētas pašvaldības vadītāja Andreja Ceļapītera vadībā tika atjaunota sakopšanas talku tradīcija pilsētā. Arī šis gads nebūs izņēmums, turklāt šoreiz tā notiks vienlaikus ar Lielo talku visā Latvijā – 18. aprīlī.
Lai nodrošinātu veiksmīgu Lielās talkas norisi visā Latvijas teritorijā, pasākuma rīkotāji aicina atsaukties pašvaldības, nozīmējot koordinatorus, lai apzinātu sakopjamās teritorijas un centralizēti organizētu savākto atkritumu izvešanu. Kā vēsta plašsaziņas līdzekļi, ir jau pieteikušies ap 500 talkas koordinatoru. Viņu vidū ir arī Madonas pilsētas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, kas koordinēs talkas norisi Madonas pilsētā un ar ko potenciālie talcinieki var sazināties pa tālruni 29287466.
Veicamais darba apjoms un sakopjamie objekti vēl tiek precizēti, bet Madonas pilsētas sakopšana, kā ierasti, sākās, iestājoties pavasarim un negaidot ne izsludinātā Spodrības mēneša sākšanos, ne tradicionālo sakopšanas talku.
Kā pastāstīja Madonas pilsētas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, viens no pirmajiem pavasara darbiem ir sauso un bīstamo koku nozāģēšana un sauso zaru izgriešana. Pagājušajā nedēļā tika nozāģēti divi nokaltušie koki pie Madonas pilsētas kultūras nama, kā arī apzāģēti vītola zari pie Madonas autoostas, un, tāpat kā katru pavasari, tika apgriezti liepu vainagi. Tiek arī sakoptas piegružotās vietas, slaucītas ielas un ietves, savācot ziemā izlietoto kaisāmo materiālu. Ielu slaucīšanai tiek izmantota tehnika, bet smiltis no ietvēm tiek saslaucītas ar slotām. Sakopts ir arī pilsētas centrālais laukums, kur 25. aprīlī notiks tradicionālais pašvaldības rīkotais pavasara gadatirgus „Viss dārzam".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 14.04.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto