Ziema Madonas pusē vēl ir krietni aizkavējusies, un tās laikā sakrājusies netīrība, atkritumi vēl slēpjas zem sniega segas. Sinoptiķi gan sola, ka jau drīzumā gaiss iesils līdz plus grādiem, kad arī, visticamāk, redzēsim reālo situāciju sakoptības jomā Madonā. Jau šobrīd Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļa sākusi rosīties, lai apkārtni laikus varētu sakopt.
Nedēļas sākumā lielāka aktivitāte bija vērojama Parka kalnā, kur „simtlatnieku" programmas strādnieki un bezdarbnieki, veicot līdzdarbošanās pasākumus, atbrīvoja apkārtni no zariem, zāģēja nolūzušos kokus.
– Lai darbi raitāk veiktos, vajadzētu, lai sniegs vairāk atkūst, citādi šobrīd daudzi zari vēl ir iesaluši kupenās. Zāģējam, protams, tos, kam tiekam klāt. Ir arī zari, kas iekārušies kokos. Tie noteikti būs jānovāc speciālistiem vai vismaz kādam ar atbilstošu tehniku. Zari ir lūzuši viscaur Parka kalnā, un laika gaitā tos novāksim, taču, kamēr vēl naktī piesalst, grūti pateikt, cik ilgu laiku tas prasīs. Turklāt vienu dienu mēdzam strādāt šeit, otru – jau citā vietā. Kur liek, tur strādājam. Parka kalnā zarus zāģēt un novākt sākām jau pirms kādas nedēļas, – pastāstīja strādnieki Jānis, Varis, Jānis, Dainis un Aivars.
Jautāta, kāda sakopšanas darbu kārtība ir iecerēta, sagaidot siltāku laiku un pavasari dabā, īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce atbildēja: – Pēc mēneša jau būs Vislatvijas talka, tad pat, kā ik gadu, tiek plānota arī pilsētas talka. Drīzumā izsludināsim Spodrības mēnesi, tāpēc uz tā fona jau tagad pamazām sākam sakopšanas darbus Madonā. Domājams, nākamnedēļ varēsim sākt apgriezt zarus liepiņām. Ja ļaus laikapstākļi, slaucīsim ielas. Jāteic, ka darba būs pietiekami.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.03.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto