Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par pamatkapitāla palielināšanu centralizētās siltumapgādes sistēmas atzara izbūvei uz SIA „Junge" ražošanas ēku Dārza ielā, Madonā.
Pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans deputātus informēja, ka uzņēmējdarbības infrastruktūras projekta ietvaros, sakarā ar to, ka Madonā SIA „Junge" būvē jaunu rūpnīcu, tiek plānots pārbūvēt Smilšu ielu, kā arī izbūvēt maģistrālos ūdens un kanalizācijas vadus, maģistrālo siltumtrasi, pie kuras varētu pieslēgties uzņēmumi, kas atrodas Dārza un Smilšu ielas rajonā. Lai pie izbūvējamā maģistrālā siltumvada pieslēgtu SIA „Junge" rūpnīcu, nepieciešams pašvaldībai piederošajā īpašumā izbūvēt siltumtrasi, kura savienotu jaunuzbūvēto SIA „Junge" rūpnīcu un izbūvējamo maģistrālo siltumtrasi Smilšu ielā.
– Siltumtrasi ir nepieciešams izbūvēt, lai jaunais ražošanas objekts saņemtu siltumenerģiju no SIA „Madonas siltums". Siltumtrases aptuvenais garums ir 60 m. Būvniecības kopējā summa ir 6098,33 eiro. Nepieciešamais finansējums ir 4696 eiro, kas segtu materiālu izmaksas, pašu būvniecību veiktu SIA „Madonas siltums", izmantojot savu darbaspēku. Maģistrālo siltumtrasi Smilšu ielā paredzēts izbūvēt ar Eiropas Savienības fondu atbalstu, taču jauna pieslēguma izbūve konkrētam uzņēmumam nav attiecināma projektā, tāpēc tai ir nepieciešams rast citu finansējuma avotu. Savienojumu paredzēts izbūvēt līdz 2017. gada jūnijam, savukārt maģistrālo siltumtrasi – līdz 2017. gada oktobrim, – pastāstīja Romāns Hačatrjans.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma piešķirt finansējumu 4696 eiro apmērā centralizētās siltumapgādes sistēmas atzara jaunbūvei Dārza ielā, Madonā, no novada pašvaldības budžeta nesadalītajiem līdzekļiem un par piešķirtā finansējuma summu 4696 eiro palielināt SIA „Madonas siltums" pamatkapitālu.
24.05.2017.