Turpinās spraigs darbs Madonas novada domē, lai izveidotu jauno novada struktūru un lemtu par vairākiem būtiskiem jautājumiem saistībā ar novada attīstību. Šobrīd katru nedēļu tiek sasauktas ārkārtas domes sēdes, notiek arī komiteju sēdes. Ārkārtas domes sēde notika arī šo ceturtdien.
Kā jau informējām, šobrīd līdz ar divu no „Jaunā laika" saraksta ievēlēto deputātu Andreja Piekalna un Jāņa Sirmā pilnvaru nolikšanu sakarā ar viņu apstiprināšanu par pagastu pašpārvalžu vadītājiem, viņu vietā ar Madonas novada vēlēšanu komisijas lēmumu stājās Ruta Vizāne un Modris Zomerovskis, un aizvakar notikusī novada domes ārkārtas sēde viņiem bija pirmā darbadiena kā deputātiem.
Pavisam domes sēdē izskatīja 14 jautājumus, taču, diskutējot par darba kārtības pirmo jautājumu – SIA „Madonas bio enerģija" un SIA „Madonas siltums" nodomu protokolu -, deputāti pēc gandrīz pusotras stundas garām debatēm nonāca pie secinājuma: sakarā ar to, ka likums nosaka, ka ārkārtas sēdes darba kārtību papildināt nedrīkst, nepieciešams sasaukt vēl vienu ārkārtas sēdi, kurā pirms nodomu protokola akceptēšanas vai noraidīšanas deputāti lemtu par SIA „Madonas siltums" piederošo kapitāla daļu pārdošanu SIA „GP Solution", jo tieši šī līdzdalība SIA „Madonas bio enerģija" līdz šim vairākos deputātos izraisījusi šaubas par riskiem, ko tā varētu nest. Ārkārtas sēdi domes priekšsēdētājs izsludināja tās pašas dienas pēcpusdienā, jo Pašvaldību likums atļauj to sasaukt ne ātrāk kā trīs stundas pēc izsludināšanas, lai varētu sagatavot materiālus. Tajā deputāti diviem balsojot „pret" un diviem atturoties nolēma atļaut pārdot SIA „Madonas siltums" tai piederošās SIA „Madonas bio enerģija" 10 kapitāla daļas par to sākotnējo vērtību – 100 latiem katra (kopumā 1000 lati) SIA „GP Solution", kas domē griezusies ar iesniegumu par šo daļu pirkšanu un to apliecināja arī domes sēdē. Pēc tam deputāti vienbalsīgi nobalsoja par nodomu protokola akceptēšanu starp SIA „Madonas bio enerģija" un SIA „Madonas siltums", ar ko iepazīstināsim kādā no tuvākajiem laikraksta numuriem.
Savukārt turpinot izskatīt plānotos jautājumus, deputāti apsprieda jautājumu par Madonas novada pašvaldības sociālā centra izveidi. Noklausoties informāciju un ņemot vērā deputātu izteiktos viedokļus, tika pieņemts lēmums ar 1. augustu, reorganizējot Madonas pilsētas sociālo dienestu, izveidot pašvaldības iestādi „Madonas novada pašvaldības sociālais dienests", kā arī apstiprināts Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta nolikums. Deputāti apstiprināja arī sociālā dienesta štata vienību sarakstu un darba samaksu ar 1. augustu. Savukārt par Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāju iecēla līdzšinējo Madonas pilsētas sociālā dienesta vadītāju Gundaru Riekstiņu.
Deputāti pieņēma vēl vairākus lēmumus saistībā ar štata vienību sarakstiem un darba samaksu, tajā skaitā par Madonas novada pašvaldības administrācijas štata vienību sarakstu un darba samaksu. Ņemot vērā, ka algu fonds, salīdzinot ar pagājušo gadu, jau gada sākumā tika samazināts par 15 procentiem, noņemot dažādas piemaksas, prēmijas, Madonas novada pašvaldības administrācijas darbiniekiem algas vidēji tika samazinātas par 8 procentiem. Savukārt pašvaldības iestāžu vadītājiem tika noņemtas līdz šim maksātas pašvaldību piemaksas, taču, kā zināms, pedagogiem algu likmes valstī kopumā tiks samazinātas ar 1. septembri, līdz ar to pēc nedaudz vairāk nekā mēneša algas izglītības iestāžu vadītājiem atkal mainīsies.
Novada domes sēdē tika apspriests jautājums arī par zemes transformācijas nepieciešamību pašvaldībai piederošajos zemes gabalos saistībā ar Smeceres sila sporta bāzes turpmāko attīstību, un deputāti deva savu piekrišanu zemes transformācijai 0,3 ha platībā. Vēl sēdē pieņēma vairākus lēmumus attiecībā uz pirmpirkuma tiesībām uz īpašumiem Vestienas, Sarkaņu, Dzelzavas un Ļaudonas pagastos, kā arī pieņēma lēmumus vairākos citos jautājumos.
Autors: BAIBA MIGLONE